Linnumaailm (156/365)

Olen juba varem maininud, et üks toonekurg on meile elama kolinud. Praeguseks on ta jätkuvalt meil külaliselanikuna arvel ja ilmselt sobib talle siin nii väga, et on teistele tuttavatele ka soovitusi jaganud. Vaikselt hakkab tunduma, et meil on siin mingi linnuparadiis, sest millegi pärast kipuvad igasugu linnud meile külla.

Mingi hetk hakkasid ka sookured siin maad uurima. Algselt paari kaupa ja ajapikku on paarist linnukesest saanud nii 20-30. Neil on üks kindel põllulapp, millel nad elutsevad ja ei aja neid ära sealt põllul sõitvad traktorid ega meie koerad, kes vahel ikka häält nende peale tõstavad. 

Olgu, oleks ainult kured, siis polekski midagi hullu. Häält nad väga ei tee ja päris õue peale ei tule. Aga ei. Lisaks on roninud kohale rukkirääk. Võib olla isegi mitu, kui arvestada, kui palju kisa kostub. Mõni öö lasevad õhtust hommikuni välja oma röökimist. Ma kahtlustan, et tal/neil mingi salaplaan mu niigi lühikese une kvaliteeti halvendada. 

Kui rukkirääk on oma lärmiga mu närvide piiri peal tatsamas, siis lisaks on meil siin nüüd kuldnoka parved, kes kisavad ja pasandavad kõik kohad täis. Üks päev lasid terve mu ühe pesumasina täie voodipesu täis, mis õues kuivas. Auto katusest ei hakka ma üldse rääkima. Ahjaa, üks linavästrik käib ka õue peal koeri ärritamas. Kui koerad lambist hauguvad nagu pöörased, siis on kohe teada, et see linavästrik on jälle toimetamas õue peal. 

Ma üldse pole lindude vastane ja minu poolest elagu siin, kui tahavad (näiteks kured on väga viisakad külalised), aga no laske vähemalt öösel magada ja üht pesu sada korda jutti pesta ma ka ei soovi. Pean vist ära mainima, et lindudele lisaks on rebane ka jätkuvalt meie naabriks ja paar jänest on lähiümbruskonda siginenud. Ega tuleb vist harjuda maal elamise lõbudega :D

Comments

 1. Linnud on nuhtlus :S ole õnnelik et sul veel kajakaid pole :S

  Vabandan veidi teemast mööda küsimus ka, aga sul oli lõputöö teemal "Arvutipõhine õppemäng logopeediliseks tööks R-hääliku seadel häälikuseade ettevalmistaval etapil" ja tegid selle jaoks ka mängud, kas need mängud on kuskil netis ka saadavad või on neid sinult võimalik kuidagi saada :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. On netist saadaval küll: www.logopeedilisedmangud.weebly.com

   Delete

Post a Comment