Marekuga arstil (149/365)

Käisime täna Marekuga mõlemad oma arsti juures. Tema perearsti juures koolieelsel kontrollil ja mina naistearsti juures. Enda arstil käigust räägin pikemalt teine kord. Seekord siis Marekust.

Alguses palus arst pluusi ära võtta, et oleks hea rühti vaadata ja ka kuulata. Marek, olles väga häbelik kohati, ei olnud väga selle plaaniga päri. Aga kuna ma olin samas kõrval, siis lõpuks ikka oli nõus. Kogu kontrollimine toimus suhteliselt pahura näoilmega. Ei meeldinud talle see värk kohe mitte üks teps.

Lisaks kopsude kuulamisele vaadati kõrva ka. Kuna Marek on mõned päevad kaevanud, et kõrv on kuidagi lukus nagu, arvasin, et oleks tark need lasta kohe üle vaadata.Tuli välja, et üks kõrv kergelt punetab, aga põletikku pole. Saime kolmeks päevaks tilgad.

Kuna silmaarsti juures käisime just hiljuti, siis silmasid kontrollima enam ei hakatud. Hammaste puhul sai ka öelda, et just on käidud ja väike auk parandatud. Järgmiseks oli vererõhu kontroll- sellega probleeme polnud. Jäi veel kaalumine ja pikkuse mõõtmine. Kaal oli veidi väiksem, kui kartsin, pikkust oli jällegi veidi rohkem. Kui kodus vaatasin, et 122-128cm riided on kahtlaselt väikseks jäänud, siis mõõdetud pikkust arvestades ei olegi siin midagi imestada.

Lisaks koolieelselekontrollile saime endokrinoloogi juurde saatekirja kätte. Aeg on sinna juba ammu-ammu kirja pandud, aga saatekirja polnud mõtet väga varakult valmis teha. Mõõdud ju võivad nelja kuuga päris palju muutuda. Nii et nüüd saime selle paberi ka kätte ja juuli alguses saame Tartus endokrinoloogi juures ära käia.

Enne kui meid ära lasti, tuli arstil meelde, et koolisüsti võib kaks kuud enne seitsme aastaseks saamist ära teha. Marek ei olnud jälle rahul asjade käiguga. Rääkisin küll, et pole hullu ja õde ütles, et see on nagu sääse hammustus. Tehtud ta sai ja õnneks ilma suurema hädata (kui jätta väga mossis nägu kõrvale). Pärast Marek pobises ainult, et pidi olema nagu sääse hammustus, aga pigem oli nagu koera hammustus :D


Comments

  1. Koera hammustus, issand, ma sain nii naerda praegu! :D Hea huumorisoonega kutt. :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Nad on mul jah mõlemad sellised killuviskajad :D

      Delete

Post a Comment