Nimekriis (145/365)

Meil oli tänase seisuga  välja kujunenud 95% kindel nimi, mida juulis sündivale noormehele panna. Priidule nimi meeldib väga ja eelkõige ongi see tema valitud nimi. Ega nimel endal polegi häda mitte midagi ja olime teda omakeskis sellega ka kutsunud, aga täna lihtsalt üks hetk mõtlesin, et kas see ikka on see õige nimi.

Tean, et päris õige moment nime lõplikuks otsustamiseks on, kui laps juba kätel ja otsa talle vaatad. Aga hetkel on mul peas jälle paras segadus. Kas nimi peaks ikka vastama nendele kriteeriumitele, mida olen endale ette pannud? On need nii olulised? Ei olegi ja M tähega nime, mis mind väga kõnetaks, ei eksisteeri vist. Vähemalt mitte poisslapse nime. 

Ah, ma ei teagi millest see segadus sees tekkis, aga hakkasin siis õhtul jälle nime kataloogides lappama. No ega sealt ka ei leidnud ühtki sellist nime, mis nüüd väga sobiv tundus. Jah, on ilusaid nimesid, aga need kas on nagu väga populaarsed või natuke omamoodi, mida Priit nagunii ei lubaks panna. Või siis lihtsalt ongi ilusad nimed nime poolest, aga enda lapsele ei paneks. 

Väga hea, et lapsele nime panemisega on natuke aega ka peale sünnitust. Või kes teab, äkki ongi sünnitusmajas selline moment stiilis "oi, ta ongi täpselt XXX nägu". Loota ju võib :D 


Comments