Piltide ilmutamine(157/365)

Kuna ma olen nii laisk olnud ja piltidega pikalt tegelemata jätnud, siis veidi aega tagasi võtsin kätte ja hakkasin vaikselt tagant järgi pilte sorteerima, et ilmutusse saata. Jeerum, ma pole senini ikka veel eelmise aasta septembrist kaugemale jõudnud, aga otsustasin osa ära ilmutada lasta, sest juba praegu on pilte üle 400 kokku otsitud.

Seni ma olen käinud Kumas ilmutamas. Neil oli enne Türil pood ja oli hea ja mugav sinna viia ja järgi minna. Nüüd aga nad panid seal poe kinni ja Paidesse pole nii palju asja (olgu, praegu on jah pidevalt arsti vahet käimisi, aga üldiselt siiski ei ole). Hakkasin Internetist vaatama, millised on võimalused, et online tellimus teha. Seoses sellega leidsin koha nagu PictureHappy. Hinnad on seal ikka megahead, aga kvaliteedi kohta ei tea midagi. Seega kas kellelgi on kogemusi PictureHappy lehelt tellimisega?

Nende piltide ilmutamise käigus tegin otsuse, et kuni 2014 aasta lõpuni sorteerin veel pildid albumisse ilmutamiseks, aga edasi hakkan tegema fotoraamatuid. Kuna album ise on ka nii pagana kallis, siis lõppude lõpuks tuleb vist fotoraamat isegi odavam. Lisaks saab fotoraamatusse sisse panna ka väikseid tekste (näiteks laste ütlemisi, mõõte, tähtsamat infot sündmuste kohta jne). Ka fotoraamatute tegemist pakub sama lehekülg, aga seni pole veel uurinud, kuidas seal nende raamatute tellimine täpselt käib. Üritan kõige pealt 2014 aasta lõpuga hakkama saada ja siis, kui selle aasta piltideni jõuan, siis hakkan uurima, et kuidas ja kus oleks kõige mõtekam raamatuid teha.

Kui kellelgi on fotoraamatute tellimisega ja üldse piltide tellimisega häid/halbu kogemusi, siis kindlasti palun jagage. Ei taha pärast oma 400+ pildi kvaliteedi pärast nutta ja halada.. ;)


Comments

 1. Kuma Foto saadab ka postiga pildid koju, kui vajadus :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Saadab küll, aga kui juba Internetist tellida nagunii, siis on lisaks kvaliteedile hind ka päris oluline faktor (ja netist tellides ei ole minu meelest Kuma fotol seda kliendikaardi kasutamise võimalust, vähemalt viimati polnud, kui sealt tellisin).

   Delete
  2. Seal tuleb ennast registreerida ja siis on kôik asjad 10% soodsamad (täpselt enam ei mäleta, vbla oli isegi suurem see allahindlusprotsent netist tellides), aga helista Kumasse ja küsi järgi. Suure koguse pealt tehakse kindlasti verl soodsamat hinda, kui ilusti küsida ;)

   Delete
 2. Ma just tellisin endale Mesilasest 150 pilti (nelja kuu jooksul tehtud eksole...) Fotoluksist. Anna kindlasti teada, kuidas selle Picture Happyga rahule jääd ja kuidas kvaliteet on. Teeksin järgmise tellimuse siis ka sealt. Mul on enda piltide järg küll kõvasti käest ära, mingi 4 aastat pole oma reisipilte albumisse ilmutanud. Eks nüüd vist lapse pildid olulisemad, aga mulle meeldivad süsteemid ja pean ikka kõike järjel hoidma :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kindlasti annan teada, kui tellitud ja pildid käes.

   Delete
 3. Mina tellisin Picture Happyist fotoraamatud umbes 5 aastat tagasi ja ei jäänud väga rahul, kvaliteet polnud päris see, fotopaberil ikka samad pildid palju paremad (lasin osad kumas tavaliselt ka teha), kui seal raamatus (raamatus kuidagi udused). Võib-olla see nüüd muutunud, peale seda pole julgenud ise kasutada nende teenust.

  Mul on ka jumala kahju, et kuma enam türil pole, meil ka oma 300 pilti ootab ilmutamist ja ei tea nüüd kus teha.

  Photoexpress.ee olen häda pärast linnas olles kasutanud, kui kohe vaja pilte ja olen rahule jäänud, seega ise mõtlen praegult seda kasutada. Teisena olen http://www.vekfoto.ee/ vaadanud, kuna käis meil lasteaias pildistamas ja nendel piltidel oli küll paber ja kvaliteet päris hea ja vaatasin, et pakuvad ka raamatuid, seega mõtlesin ise ka sealt uurida.

  ReplyDelete
  Replies
  1. photoexpress on photpointi oma? Kui jah, siis nende kvaliteediga olen korra saanud veidi vastu näppe. Vekfotost ei tea midagi.

   Tegelikult on ka kuma foto teinud natuke "pätti" piltidega, aga ainult siis, kui on väga suur tellimus olnud (aga pildi kvaliteedi suhtes nuriseda pole olnud vaja).

   Delete
  2. Peaks olema küll, aga kuna ma olen korraga nö ekspress korras paari tunniga kätte tellinud sealt 10-15 pilti korraga, siis on minu jaoks olnud teenus kiire ja hea. Minu jaoks suht sama kvaliteet olnud, mis kumas.

   Kumas mul viimased aastad probleeme pole olnud, korra 4-5 aastat tagasi oli osadel piltidel mingid imelikud valged ääred lisaks, aga muidu pole hullu olnud ja olen rahul olnud. Ma tavaliselt tellisin kumast ikka 100-200 pilti korraga :D. Ainuke millega ma veel kumas väga rahul polnud olid stuudiopildid.

   Delete

Post a Comment