Sammuke lähemal vanni minekule (137/365)

Vannitoa saaga on vist meie jaoks lõppematu. Vahepeal oli juba lootust mai lõpuks vanni ka saada, aga siis tuli ikka midagi jälle, mis lükkas seda paar nädalat edasi. Hetke seis on selline, et hiljemalt juuli alguseks (see nüüd pika varuajaga öeldud) peaks vann paigas olema ja saab lõõgastuma minna. Aga nüüd samm-sammult, mida vahepeal oleme saanud vannitoa teemal teha.

Eelmises postituses vannitoast kirjutasin, et põrandad said valatud ja niiskuskindel kips oli ka seina pandud. Peale seda sai seinad niiskustõkkega üle tehtud. Esmalt tegi Priit kõik seinad mingi vedelikuga, mis peaks niiskustõke olema ja peale seda siis järgmise möginaga, millega oli vaja teha üle alad, mis jäävad konkreetselt veega kokku puutuma. Siis tuli lasta natuke kuivada pindadel. 

Peale seda hakkas seinade plaatimine. Ühel päeval alustas, teisel päeval lõpetas. Sel hetkel oli veel lootust, et tõesti saamegi hiljemalt juuni alguseks asjad valmis. Siis aga tuli väike apsakas ja selgus, et põrand tahab natuke korrigeerimist saada. See tähendas vähemalt kahe nädalast plaanide edasi lükkumist. 

Väike apsakas sai parandatud ja kuna midagi enne edasi teha ei saa, kui põrand on oma aja kuivanud, tekkis vannitoa remondis väike paus. Praegu on seis selline, et homme saaks juba edasi teha asju, sest põranda peale võib astuda, aga plaatida põrandat veel ei tohi. Seega saab järgmise nädala-kahe jooksul (ehk enne, kui põrandat tegema saab hakata) lae ära lõpetada, akna-ukse ääred üle pahteldada ja värvida, seinades vuugid täita ja seina peale ka dušinurga atribuutika kinnitada. 

Kui põrand on lõpuks ära kuivanud, saab põranda ära plaatida - ära vuukida ja peale vuugi kuivamist saame ehk lõpuks vannituba kasutama ka hakata. 

Panen mõne pildi ka. Kahjuks värv ei ole pildi peal nüüd päris see, mis reaalsuses, aga natuke aimu ikka. Ise oleme värvi lahendusega väga rahul, kuigi poes pidime vaikselt juba peast halliks minema plaatide valimisel (Viljandis on ikka meganõme valik kohal olemas olevatel plaatidel). Lõpuks halliks läinud, läksime lillaks hoopis :D 

Dušinurga nurk

vanninurk 

Comments