Trikk-trakk ehk backgammon mängu õppimine (168/365)

Marek sai lõpetamiseks ühe lauamängude komplekti, milles oli sees ka trikk-trakk mäng. Ma olen seda mängualust küll näinud, aga kunagi pole olnud viitsimist ja tahtmist see selgeks õppida. Pole ausalt ühtegi tuttavat ka, kes minu teada seda mängu oskaks ja nii on see mäng alati minu jaoks raske ja igavana tundnud.

Nüüd aga Marek käib nagu uni pinda, et ma ikka seda talle õpetaks. Selleks, et lapsele midagi õpetada, peaks enne vist ise selle ära õppima ja nii ma pool vastutahtmist hakkasingi selle õpetust lugema. Kuna aga õpetus oli kõike muud kui "puust ja punaselt" ette näitamine, tuli meile appi vana hea youtube. Sealt leidsin sellise toreda õppevideote sarja nagu "backgammon for complete beginners". Hakkasimegi ükshaaval sealseid videoid vaatama, et asja selgeks saada.

Eile alustasime ja saime 8 videot läbi vaadatud. Vaikselt hakkab mingi ettekujutus mängust juba tekkima. aga kuna neid videolõike selles sarjas on 16, siis ilmselgelt ei ole ma veel kõike omandanud. Strateegia mäng kipub olema ja ei tundugi nii igav. Äkki isegi hakkab meeldima, kui üks hetk mängimiseni ka jõuame. Kuigi see võtab ilmselt veel pikalt aega, sest kui ma ükskord ise kõik põhitõed selgeks saan, on vaja need ju Marekule ka selgeks teha. Mis omakorda võtab vähemalt kaks korda sama palju aega, kui endale selgeks tegemine (ma ilmselgelt pole nii hea seletaja, kui onu videos).

Kas keegi teist oskab seda mängu mängida? On huvitav? Ja mis kõige olulisem - kas on mõistlik loota, et Marek ka sellest praeguses vanuses aru saab piisavalt, et ma temaga seda mängida saaks (siiamaani väga raske ei tundu, aga ma pole õpetustega veel väga kaugele jõudnud, nagu juba mainisin) ?
Comments

 1. See tundub nii keeruline mäng, et ma pole kunagi paarist esiemsest lausest õpetuses edasi jõudnud :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma seni polnud vaevunud isegi õpetust lugema, aga nüüd Marek nii tahab selgeks saada, siis tuleb ju õppida.

   Delete
 2. see on väga lahe mäng, ja üldse mitte keeruline. pole nüüd paar aastat mänginud aga kindlasti suudan meelde tuletada, nii et kui tuubivideost selgeks ei saa, anna teada ja räägin :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Need õpetused, mis leidsin, on suhteliselt "puust ja punaselt" seletused, nii et vast peaks põhiasjad selgeks saama. Ma vähemalt loodan... Hetkel meil veel see õpe pooleli.

   Delete

Post a Comment