37. rasedusnädal (174/365)

Sümptomid: kõikvõimalikud lõpuraseda hädad

Kaaluiive: +14,5 kg

Tähtsam info nädala kohta: Laps on nüüdseks ette valmistatud eluks väljaspool üsa ja võib iga hetk sündima hakata. Tal on välja kujunenud haistmis-ja maitsmismeel. Ta kuuleb, näeb ja tajub puudutusi ning on tundlik kehaasendite muutuste suhtes. Ta oskab pöialt imeda, pead pöörata, neelata, silmi pilgutada ja haarata.

Möödunud on järjekordne nädal. Kui tavaliselt öeldakse, et mida lõpu poole, seda enam hakkab aeg venima, siis minu jaoks on aeg jätkuvalt üks kummaline asi, mis kaob käest kiiremini kui liiv näppude vahelt. Sellest olenemata on nädal raseduse koha pealt oma jälje maha jätnud.

Selle nädala oluliseim päev oli kolmapäev, sest siis oli arstivisiit. Enamasti oli tegemist tavalise visiidiga. Käik kaalule, korraks pikali dopleriga südame löökide kuulamine ja vererõhu mõõtmine. Kaalu oli see nädal tiba juurde tulnud, aga eks see moosikeetmine ja järgmise hommiku pannkoogid, mida mees meile valmistas, avaldasid mõju. Ja kindlasti andsid oma mõju ka tursed, mida arst märkas koheselt, kui ma kabinetti astusin.

Kõhu mõõtmisel sain teada, et EPK on vähenenud. Sellest võib järeldada, et kõht on alla poole vajunud ja meie rosinake on hakanud vaikselt EXIT silti otsima, et välja saada. Kahjuks aga ei tähenda see seda, et enne tähtaega ega ka peale seda kohe tita tulema hakkaks (jätkuvalt ei suuda ma eriliselt panustada võimalusse, et esilekutsumisest pääsen).

Arst küsis veel kaebuste kohta. Ei osanud muud öelda, kui seda, et tavalised lõpuraseda hädad. Ega nendest ju ei pääse kohe kuidagi. Kaebustest on tõesti kõikvõimalikud nähtused esindatud, aga esikolmikusse pääsevad vaagnavalud, valusad toonused ja seljavalud.

Kõige olulisem osa visiidist oli aga see, et arst lubas ühe UH enne sünnitust veel teha. Kuna beebi ikkagi ka tema arvates liiga suur, siis arvas, et oleks hea see beebi korra veel üle mõõta, et siis otsustada, mida edasi teha. Kahe nädala pärast on visiit ja siis saan UH aja ka. No kui hästi läheb (ja mehe ennustus täide peaks minema), siis ma sinna visiidile ei jõua. Kui aga kõik nii läheb, nagu mina arvan, siis saan ehk paari nädala pärast rohkem teada, milliseks sellel korral raseduse lõpp kujuneb.
Comments