39. rasedusnädal (188/365)

Nüüdseks on rasedust juba nii palju, et enam pole mõtet välja eraldi tuua, millised tunnused mind vaevavad või kus maal beebi on oma arenguga. Mina olen iga tunnuse poolest padurase ja vähemalt füüsiliselt valmis oma õnnistatud staatusest loobuma. Beebi, kes on igati valmis eluks väljaspool minu üsa, ei ole aga teps mitte nõus loobuma mugavusest olla 24 tundi ööpäevas soojas ja hubases keskkonnas ilma igasuguse liigse pingutuseta söögi eest.

Seda, et ta söögi nimel pingutama ei pea, armastab ta vist kohe hirmsasti. Eks sellest ta kaaluke nii suur ähvardabki tulla. Lootsin, et saan sel nädalal natuke aimu, kui suur see mugav noormees nüüdseks juba on ja äkki ka mingi kuupäeva paika, aga võta näpust. Täpsemalt kirjutasin sellest SIIN.

Selleks, et ikka enne juuli lõppu haiglasse jõuda, tuleb anda endast nüüd viimast. Kuigi mul väga enam usku pole nendesse „imenippidesse“, mis peaks sünnitust esile kutsuma, siis natuke olen nüüdseks juba nädal aega proovinud neid rohkesti katsetada. On saadud kõvasti kükitada (rohimine on pea igapäevane nagunii), käpuli põrandaid pesta, ananassi süüa, nõmmliiva ja ka peterselli teed juua ja kõndimas käia. Siiani pole nad kuidagi mõjunud. Ei usu väga, et ka järgneva nädala jooksul mõjuma hakkaks, aga parem karta kui kahetseda. Vähemalt saan öelda, et üritasin kogu väest ise teda välja meelitada.

Teise külje pealt vaadates on isegi tore, et pole veel sünnitama läinud (otsime kõige positiivset, eks). Saime täna ilusti Mareku sünnipäevapeo peetud (kirjutan sellest täpsemalt lähipäevil). Küll suuresti ema ja õe abil, aga vähemalt sain kohal olla üritusel. Arvatavasti saan ka õigel tähtpäeval kodus olla. Lisaks on ees veel kohalik laulu- ja tantsupidu, kus lapsed esinevad ja iga aastane perekondlik mereäärde sõit. Kui selleks ajaks sünnitama pole läinud, siis tahaks ikka vähemalt üheks päevaks sinna ka jõuda ja siis ujuda nii, kuis veel jaksan.

Üks pildike ka veel lõpurasedana siia. Ilmselt jõuan veidike veel suuremaks minna enne, kui beebi ära sünnib. Aga vaevalt, et väga enam kaamera ette poosetama jõuan. Comments