Järgmised pisikesed vaenlased (185/365)

Mulle hakkab vaikselt tunduma, et putukate maailm on mulle sõja kuulutanud. Kõige pealt hakkasid minu kapsaid mingid tegelased hävitama. Sellele sain vist (kolm korda sülitame selle peale üle õla) piiri peale. Siis tulid need pagana jooksiklased mulle tuppa. Sellega on ka enamvähem normaalne seis hetkel. Kuskilt neid ikka vaikselt sigineb, aga iga õhtust sõda pidama vähemalt ei pea enam. Nüüd aga võtsid pisikesed elukad ette ründe korraga nii mu aiamaale kui mulle endale.

Aiamaal on sihtmärgiks saanud nüüd ma avamaa kurgid. Ma isegi ei tea, kas need mustad sipelgad, kes mu kurkide vahele kodud (just, mitmuses!) teinud on, kahjustavad mu kurke ja taimi ka, aga kohe kindlasti häirivad nad mind, kui ma sealt kurke korjama hakkan. Ja seda ma kavatsen mingi aeg tegema hakata, sest tillukesi kurgikesi on seal juba päris mitu ja mõned on isegi juba paari-kolme cm-sed. Mainin siinkohal ära ka, et taimed vindusid vahepeal päris pikalt, seepärast ka saagi saamine hilineb veidi. Ei teagi millest, aga nüüdseks on kasv jälle vist lahti läinud. Igatahes taimed kasvavad iga päevaga ja kurgid nende küljes samuti.

Mind on aga hakanud ründama puugid. Ühe leidsin mõned nädalad tagasi voodist. See ehmatas suhteliselt ära, aga hävitasin ta kähku ära ja kuidagi ununes. Nüüd olen aga kaks päeva järjest juba enda pealt pisikese puugi leidnud. Õnneks polnud kumbki veel jõudnud end mu külge imeda, aga vastik tunne on ikkagi. Puuk on puuk, olenemata, kas ta on juba pead pidi su sees või alles kõnnib su peal.

Ma isegi kujutan ette, kust kandist aias need puugid tulevad. Mõlemal korral enne puugi leidmist olin just kasvuhoones tuhnimas käinud, aga kasvuhoone kõrval on plats, kus vaarikad on igal pool laiali kasvamas. Seega on seal suhteliselt heinamaa ja ilmselt kuskil seal need puugid elutsevadki. Ja kui mina rõõmsalt sealt mööda kõnnin, et oma kurke ja tomateid imetlema lähen, ronivad need raiped mulle peale. Õhh....

Suures hirmus vaatasin täna lapsed ka üle, aga õnneks nemad on puhtad puukidest. Priit sai ka enda pealt eile ühe puugi kätte (aga ta käis ka minuga kasvuhoones). Nüüd on küll selline tunne, et viimane aeg on see puugivaktsiin ette võtta, kui neid iga suvi siin niipalju hakkab olema :S

PS! Aiamaa koha pealt nii palju veel, et suvikõrvitsat saab juba pea igapäevaselt, paar kurki on nii suured, et äkki järgmine nädal saaks ära süüa ja tomateid on taimede otsas nii nii palju. Nüüd oleks veel päikest vaja, et nad punaseks ka läheks!


Comments

  1. Ma tean, mida sa tunned - sain ka puugi ja nüüd ootan hirmuga, kas juba hakkavad mingid kahtlased sümptomid ilmnema :(

    ReplyDelete
    Replies
    1. Kuigi mul puuk end sisse ei imenud, siis väike hirm on ikkagi. Paljud ütlevad, et haiguse võib ka sellest saada, kui puuk sinult üle kõnnib... Loodan siiski, et niimoodi nakkuse saamise võimalus on imepisike ja mina see õnnetu pole.

      Delete

Post a Comment