Kaks õhtut sõda (177/365)

Vahel on selline julm unekas õhtul peal, aga magama minna ei saa. Miski või keegi segab ja lihtsalt pole võimalik uinuda. Täpselt selline tunne on mul kaks viimast õhtut peal olnud. No ei saa magama minna, kui väiksed vaenlased kambakesti mulle tuppa tulevad ja mind kiusavad oma põristamise ja krõbistamisega. Oleks need sääsed, oh ei... Need on kümme korda vastikumad tegelased!

Meie (tegelikult küll minu, sest Priidul on neid täiesti savi) vaenlasteks on jooksiklased! Ega ma enne googeldamist ei teadnud, mis nimelised need tegelinskid on, aga vaenlast tuleb ju tundma õppida. Enamasti leidub neid vanades majades suveperioodil. Nad tulevad tuppa, siis kui on pime ja hakkavad toas ringi lendama põristades ja siis põrkavad kuhugi vastu ja kukuvad kolakaga maha. Ise on nad tegelikult päris väiksed, nii 1cm või heal juhul 1,5cm, nii et ei tohiks ju nii lärmakad olla. Aga vist see koorik, mis neil peal on, teeb seda häält maha kukkudes. 

Kõige nõmedam lugu nendega on see, et kui tuli põleb või õues on valge, siis neid pole väga näha. Seega ma ei saa neid valges maha nottida ka. Eile oli juhtum, kus ma kuulsin vähemalt kolme tegelast toimetamas ja nii kui tule põlema panin, olid kõik kadunud. Otsisin, mis ma otsisin, aga ju olid kuhugi prakku peitu juba pannud. 

Teine asi, miks neid vahel näha pole, on see, et nad oskavad väga osavalt surnut mängida või kui see välja ei tule, siis jooksevad ka päris kiiresti eest ära (sellest äkki ka nimetus neil). Nii et tavaliselt saab 50% mu eest peitu joosta ja siis ma olen veel tigedam nende peale. 

Ma ausõna poleks selline sadist nende suhtes, kui nad suudaks vaikselt oma toimetamised ära teha ja mu voodisse öösel ei lendaks. Aga nad ei oska ja voodit armastavad nad ka millegi pärast. Ja kui nad tunnevad end ohustatuna, siis nad hammustavad ka. Minu juures millegi pärast (ma ei tea küll miks :D) tunnevad nad eriti ohustatult, sest olen paar korda juba öösel hammustada saanud. Mis ajab mind veel rohkem vihaseks muidugi. 

Nii ma siis olengi kaks õhtut paar tunnikest neid jahtinud, sest igakord, kui mu pea patja puudub, suudab mõni neist ringi põristama hakata ja siis ma muidugi ei saa magama jääda enne, kui olen vaenlase hävitanud. Esimene õhtu läks eriti pikalt. Siis ma ei taibanud veel hämaras akent kinni panna, et neid juurde ei tekiks. Eile juba tabasin selle nipi ära ja sain veidi kergemalt. Täna panen veel varem akna kinni. Eks kannatan siis palavust, aga parem see, kui need vastikud tegelased toas. 

näevad nad välja umbes sellised, allikasComments

 1. Ojaaa, ma tean neid! Need on kõige nõmedamad putukad üldse! Ja neile hullult meeldib öösel padja peale mu pea kõrvale kukkuda :/ Vastik-vastik-vastik :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja isegi padja peale kukuvad nad sellise pauguga, nagu keegi oleks ukse kinni löönud :D

   Delete
 2. palavust küll kannatada ei ole vaja, võrk akna ette ja rahu maa peal :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. See ka mõte jah. Kusjuures kapis isegi ootamas kolme akna võrgud, nii et peaks vist enne õhtut selle töö ette võtma.

   Delete
 3. Soovitan ka võrku, hoiab ka parmud, kärbsed ja sääsed eemale, meil suht aasta läbi võrgud ees ja pole kedagi toas :)

  ReplyDelete

Post a Comment