Mareku sünnipäevapidu (189/365)

Olen ennegi siin kirjutanud, et me pole varem üldse laste sünnipäevasid suuremalt pidanud. See aasta aga sai tehtud teisiti. Kuna Marelil oli väike juubel ja tuli mõte koos tema mängukaksikuga pidada, siis oli ette ära otsustatud, et ka Marekul tuleb see aasta sünnipäeva suuremalt pidada. Olgugi, et minu jaoks oli aeg ülimalt ebasobiv. Aga kuidas sa ütled lapsele, et ta ei saa sünnipäeva pidada, sest emmel on niigi beebi tõttu raske ja väsitav olla.
Tordi tegime lastega ise, aga õde kaunistas :) Seinale tegid ka ema ja õde kaunistused. 
Nii saigi kinni pandud kohalik spordihall koos renditava batuudiga. Lisaks oli lastele terve hulk masinaid, millega ringi sõita ning palle ja muid pudinaid, millega mängida. Konkreetselt mingeid mänge ei jaksanud mina välja mõelda. Minu õnneks aga viitsis mul ema lastega toimetada ja mängida. Kohe näha, et lasteaiaõpetajal on puhkus ja tunneb ilmselgelt lastega toimetamisest puudust (siinkohal peaks mainima, et tegelikult on tal igapäevaselt mõni lapselaps kogu aeg külas)  :D Lisaks mängulisele poolele oli tegelikult ema ja õde väga palju üritusel organiseerimisel abiks, nii et suur aitäh neile! 
Eriti sünkroonis batuudilt alla laskmine :D 
Kutsutud külalistest jäi neli tulemata. Sellegi poolest oli lapsi rohkem kui küll. Lapsed olid vanuses pool aastat kuni 7 aastat. Erinevast vanusest hoolimata said kõik kõvasti hullata ja joosta. Mareli näiteks vajus mul juba seitsmest õhtul magama ära suurest väsimusest. Kuna enamus lapsi oli Marekust nooremad, siis saime jälle kinnitust, et koolieelses vanuses lastele on sellisel alal sünnipäeva pidamiseks kõige sobilikum aeg  2 tundi mängimiseks + tulemise-minemise aeg.Marek jäi kinkidega väga rahule. Eriti meeldis talle üks dinosauruste entsüklopeedia. Mina sain igatahes peale pidu eile väga põhjaliku tutvustuse sellest raamatust (selleks ajaks oli tal endal see läbi lapatud juba korra) ja isegi ladinakeelseid nimetusi püüdis kokku lugeda mulle. Täna käis seda maal teisele ka näitamas (loe: uhkustamas sellega). Aga raamat on tõesti äge ja temale kingituseks sobiv kui rusikas silma auku.

Teine kingitus, mis talle eriti meeldis, oli puldiga helikopter. Selline tilluke ja paras, et meie tulevases elutoas seda ringi lennutada. Aga selle puldi selgeks õppimine võtab iga parasjagu aega. Mul endalgi oli alguses ikka suuri raskusi, et helikopter vastu maad tagasi ei põrkaks :D Hetkel tundub, et asi on Marekul rohkem käpas kui mul. Põristab kõrvaltoas hoolega sellega ja suuremaid matse igatahes pole kostunud.
Päeva lemmik masin enamustel lastel, eriti Marekul 

Ühe vibu sai ka, mis talle hästi meeldis. Juhuslikult meeldis see mulle veel rohkem ja täna hommikul katsetasin laste multika ajal ise, kuidas see toimib. Toimis väga hästi! Lisaks sai veel mõningaid kingitusi ja natuke raha ka. Maiustusi veidike ka ikka sekka.


Meie ise talle veel kinki kätte ei andnud. Saab õigel päeval. Samuti saab siis veel vanaema ja tädide käest kingitused. Lihtsalt kuna nendega peame nagunii õigel päeval ka, siis leppisime kokku, et nemad toovad õigel päeval, et see päev ka ikka veidi erilisem oleks.

Õhtuks olin mina suhteliselt laip. Nii vara pole ma ikka päris tükk aega magama läinud, kui eile õhtul. Marek jäi minust veel üles ja väidetavalt oli alles 11 ajal magama läinud. Vähemalt saime päeva maha peetud ja laps rahul, et sai sünnipäeva suuremalt pidada. Nüüd paar aastat jääb ilmselt jälle vahele enne, kui asja jälle nii suurelt ette võtame.

Comments

  1. Jah, ega nad üle 2 tunni vastu ei pea. Eriti kui saavad batuudil hüpata ja on aktiivseid tegevusi. Suured ruumid võimaldavad ka mänge ja jooksmist. Hästi korraldatud. Vahvat kasvamist!

    ReplyDelete

Post a Comment