Meie aia esimene nunnu (175/365)

Meie aiamaad on hõivanud mingid kapsaliblikad, -ussid või ma ei tea, mis kolmandad tegelased. Üleöö on ära söödud paar kapsast ja ka kaalikatel on keegi kallal käinud. Hakkasin uurima Internetist, et mida kõige targem oleks selle probleemi vastu ette võtta.

Soovitusi oli erinevaid, aga kuna kohe sekundi pealt ei ole poodi võimalik minna, siis tuli arvestada eelkõige neid õpetusi, mida sai kodustest vahenditest valmistada. Esimene variant oli pritsida lahja äädika lahusega. Seda ka kohe esimese asjana tegingi. 

Teine variant oli soolalahusega pritsida kapsaid. Pidi aitama ka see, kui kapsa taime südamikku veidi soola raputada. Seda praegu proovima ei hakanud, aga jätan tagavara variandina meelde, et kui muud variandid ei mõju. 

Üks väga kasulik "mürk" pidi olema nii kapsa, kaalika kui ka tilli kahjurite vastu tomati või nõgeseleotis. Variandina oli ka neid taimi koos leotada ja saadud vedelikuga taimi üle ujutada. Kuna selle tõrjevahendi valmistamine võtab vähematl 24-36 tundi aega, siis sai täna õhtul taimed likku pandud ja ehk homme ülehomme hommikul saan juba taimi uputama hakata. Ja sellist uputust peaks siis ette võtma vähemalt korra nädalas. 

Variandina kahjurite tõrjumiseks leidsin ka veel selliseid võimalusi nagu tomatitaimede panemine kapsaste vahele. See pidi jätma nii tugeva tomati taime, et putukad ei tuvasta kapsa lõhna. Samuti pidi aitama see, kui taimede vahele puutoki otsa munakoori panna. Ja ka tuha panemine taimede ümber pidi kasuks tulema. 

Loodan, et saame looduslike vahenditega kahjuritest jagu ja päris mürki poest ostma ei peagi. Kui aga nädalaga väga olukord ei muutu ja edasi ikka õgitakse mu taimi, siis tuleb ikka see vängem kraam ka poest ära osta. 

Lõpetuseks aga natuke positiivseid uudiseid aiamaalt. Nimelt on mu kasvuhoones väga palju tillukesi tomateid ja kurke kasvamas ja oma esimese nunnu, suvikõrvitsa, sain juba ära korjata. Nüüd ootab see toas küpsetamist. Ei teagi kohe, mida sellest erilisest saagist teha. Ikkagi esimene ju! 


Comments

 1. Seda tomati leotist väga ei soovita, ise kasutame seda kurkide ja tomatite väetamiseks (et paneme tomativõsud vette ligunema ja 2-3 päeva pärast kastame selle veega) ja see haiseb ikka päris jubedalt ei kujuta ette kuidas seda pärast kapsalt maha saab.
  Soola suhtes oleks ka veidi kahtlev, kas see liiga ei kuivata?

  Ise eelistan mürki, pritsid peale ja umbes kuu pärast on kõik juba kadunud ja saab vabalt kapsast süüa.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pidi haisema jah kohutavalt see tomati ja ka nõgese leotis. Aga eks ma korra proovin ära, kuidas on.

   Delete

Post a Comment