Parimad mänguasjad lastele (183/365)

Millised on need mänguasjad, millega lapsed kõige meelsamini mängivad? Ikka need, mis tegelikult ei ole mänguasjad. Tited armastavad pottide ja kaantega kolistada, okstel on pidevalt sada erinevat kasutusvõimalust ja kes siis poleks mänginud, et puulehed on raha eest. Meile on iseenesest siginenud uus "mänguasi", mis ei toodud koju üldse sellel eesmärgil.

Tõime veidi aega tagasi õue peale natuke euroaluseid, et puude ladumisel alla panna. Priit pani need kahte hunnikusse ja sinna nad pidid algselt jääma, kuni neid vaja on. Meile ootamatult aga omastati nad nii ära, et vaikselt tuleb hakata vist plaani pidama, et uued tuua.

Esialgu ronisid lapsed niisama nende otsas. Ühel päeva tulid aga nad ülimalt õhinal tuppa, et ma tuleks vaataks nende klubimaja. Ega ükski alus oma kohta muutnud polnud, aga nende ettekujutus, mis asi kus koha peal on, oli hämmastav. Aga eks laste fantaasial polegi piire.

Mingi hetk soovitasin neil kõrgema hunniku madalamaks tõsta ja kolmandaks hunnikuks panna. Mina mõtlesin eelkõige ohutuse peale, aga neile serveerisin seda kui ühe lisatoa ehitamisena. Muidugi olid nad mõttest vaimustatud. Priit andis neile veel mingid ülejäägid enda tegemistest, mis sobisid ideaalselt redeliteks eri kõrgustel olevate tubade vahele.

Kui ma esmaspäeval proove käisin andmas, oli natuke vihmane ilm. Priit oli neile siis laenanud (loodab seda tagasi saada, nagu aluseid, aga ma naersin selle lootuse juba välja :D ) tüki kilet, mille ta kahe kõrgema hunniku vahele pani. No selle peale läksid lapsed kohe eriliselt pöördesse ja õhtul oli tõsiselt probleeme nende tuppa meelitamisega.

Praeguseks on juba üle nädala olnud nii, et enamvähem hommikul peale söömist lähevad lapsed välja, käivad päeva ajal toas ainult söömas ja õhtul meelitan nad enne uneaega jälle tuppa kuidagi. Ülejäänud aja toimetavad oma klubimaja ümber, otsas või sees. Kuna kile on katuseks, siis ei ole mingi probleem ka vihmase ajaga seal toimetada.

Nii palju siis minu mõttetööst, et kuidas lapsi (loe: Marekut) rohkem väljas hoida. Piisas vaid kahest hunnikust euroalustest ja tükist kilest :)

Comments