Picturehappy- on ikka nii happy? (172/365)

Kirjutasin mõni aeg tagasi, et kavatsen ära katsetada piltide tellimise sellisest kohast nagu picturehappy.  Tellima sealt meelitas muidugi odav hind. Minu tellimise hetkel oli 0,085 senti pilt ja praegu lausa 0,075. Aga kas soodne hind on alati määravaks, et jääda mõne koha kliendiks ka pikemalt?

Ütleme nii, et kogemus oli üldiselt hea, aga enamasti siin elus ei tule miski hea oma tilga tõrvata. Ka seekord oli nii. Aga kirjutan enne headest asjadest. Esiteks piltide kohale jõudmise kiirus. Tegin tellimuse 25. juuni ja 30 juuni olid pildid pakiautomaadis. Kuna pildid tulid Riiast, siis võib öelda, et päris kiiresti. Selle eest annan firmale pluss punkti.

Paber, millele pildid on prinditud, on täitsa ok. Olen saanud parema kvaliteediga, aga ei ole üldse hullu. Enamvähem Kuma fotodega konkureeriv ja kunagised Photopointist tellitud pildid olid pea jagu kehvemal paberil. Nii et teine pluss punkt läheb selle eest.

Pildi kvaliteet on ka täitsa viis. Isegi kuskilt alla tõmmatud pisikesed pildid, mis ei tohiks üldse ilmutamist kannatada 10x15cm pildile (ma ikka pean katsetama ju, et kuidas jääb), tulid täitsa talutavad välja.  Võtsin matid pildid, sest mulle läikivad väga ei istu, äkki see ka mõjutab kuidagi, ei tea. Selle koha pealt jällegi võib firmale pluss punkti lisada.

Aga nüüd siis see tõrvatilk. Minu ligi 400-st pildist 7 oli ilmutatud nii, et paberile ei olnud tulnud mitte tervet pilti, vaid ainult üks nurk pildist. Panen näitena pildi ka. Ehk siis ilmutatud oli ainult see osa, mis punase kasti sees on (kasti tõmbasin umbes, et saaksite aru, mida mõtlen).


Arvestades piltide arvu ja hinda, siis kokkuvõttes ma rahaliselt võitsin ikkagi, mis sellest, et seitse pilti jäi saamata. Kirjutasin neile kirja ka selle suhtes ja loodan saada mingit kompromissi antud teemal. Kui suhtuvad normaalselt ja saadavad need pildid mulle uuesti või maksavad raha nende eest tagasi või pakuvad veel kolmandat varianti, siis tellin neilt uuesti. Kui ei kavatsegi neid pilte mulle kuidagi kompenseerida, siis edu neile ja mina neilt enam ei telli. 

Eks nüüd paari päevaga peaks selguma, mis saab asjast. Kodulehel lubavad suure suuga 24 tunni jooksul vastata kirjadele. Ehk homme õhtuks siis peaks miskisugune vastus juba tulema... 

Comments

 1. Ma ise tellin ka sealt just odavate hindade poolest (läikivaid pilte) ja olen ka üldiselt rahul. Ainult natuke oskan nuriseda selle osa üle, kus need pildid tellimise kausta saab lisada ja seal on koht, kus saab neid croppida, kui vaja. Minul see koht aga kunagi ei tööta ja kui ma tellisin emale sünnipäevaks pildi, mis oli ruudu kujuga, lootsin ma, et pilt jääb siis lehe keskele, aga siiski tuli ainult pool pilti (seda sai ka kuskil ise muuta, aga jällegi kas mina ei oska õigesti või see koht lihtsalt ei allunud). Õnneks oli kõik vajalik pildil olemas ja seepärast ei nurisenud, aga nõme ikkagi. Tellima jään sealt lehelt ikkagi, sest hind saab määravaks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma tahaks ikka oma seitse pilti enne kätte saada ja siis võin ka uuesti tellida :D Uus tellimus vaikselt juba koguneb nagunii. Ja ausalt öeldes, kui augusti alguseni on veel ülihea hind, siis äkki isegi pigistan nende seitsme pildi koha pealt silma kinni ja tellin vähemalt korra sealt veel. Eks siis vaatab uuesti.

   PS! Sellist kildu, et ilmutatakse ainult osa pildist, on ka mujalt tellides ette tulnud.

   Delete
 2. Mis nad vastasid?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Viisakalt üritasid selgeks teha, et ikka mu enda viga, aga tegelikult ei ole. Neil oli märgitud, et 41 pilti vajavad korrigeerimist, need ma panin õigesse suurusesse. Seega kui sealt tellida, siis KINDLASTI tuleb üle kontrollida kõik pildid, olenemata, kas süsteem nende korrigeerimist vajalikuks tunnistab või mitte.

   Küsisin ka, et kas siis tuleb ikka kõik pildid üle korrigeerida, kuigi süsteem seda vajalikuks ei pea, siis sellest küsimusest laveerisid viisakalt mööda ja rõhutasid ikka, et mu enda näpuviga. Eks ma siis järgmine kord olen targem ja selliseid "näpuvigu" ei tee, et süsteemi usaldan.

   Aga vastamise kiiruse suhtes olid nad täpsed- vastus tuli täpselt 24 tunni pärast.

   Delete

Post a Comment