Raud õhtusöögiks (178/365)

Viimasel arstil käigul selgus, et mu rauatablettide söömisest pole suurt kasu olnud. Hemoglobiin oli jätkuvalt langemas. Kuna rauatabletid kokkuvõttes tekitasid rohkem kahju, kui kasu, siis otsustasin neist hetkel loobuda. Selle eest on ju praegu saada täitsa normaalse hinna eest looduslikku rauaallikat.

Räägin muidugi maasikatest. Täna proove andmas käies külastasin Paides ka turgu ja ostsin terve hunniku neid punaseid marju. Kilohind oli 2,80. Oli tegelikult veidi odavamaid ka saada, aga seal oli nii pikk järjekord ja nende välimus polnud ka eriti kiita. Kuna moosiks teha polnud nagunii plaanis, siis maksin tiba rohkem ja sain vähemalt ilusad, suured ja magusad maasikad. Pealegi, need koolitüdrukud, kes müüsid, olid väga sõbralikud ja rõõmsad. Kutsus kohe ostma nende käest :)

Küsisin alguses, kas nad kastiga ka müüvad. Selle peale näitasid 500gr suurust karpi. Üritasin siis kätega näidata, mida ma kasti all silmas pean (no meiesugustele maasikahulludele oleks 500gr mööda minnes söömiseks). Ütlesid, et säästukast saab tuua, kui vaja. Lubasin neilt osta, kui nad mulle kasti muretsevad kuni ma poekotid autosse viin. Selle peale üks piigadest lippas kiiresti poe poole kasti järele. Mina käisin autos ära ja läksin siis maasikate järgi.

Õhtusööki ma täna ei pidanudki tegema. Priit sai ise söödud ja ülejäänud maiustasid maasikatega. Kõht sai nendest väga täis ja loodetavasti sai rauatase ka veidike turgutust. Õde ütles, et kuskilt uudistest oli läbi käinud, et maasika hind on saavutanud oma madalaima momendi ja nüüdsest on pigem tõusu teel. Tuleb vist kiirelt ikka ühe portsu moosi jaoks ka ära osta, siis ikka jätkub talvel pudru peale võtmiseks kauem.


Comments

 1. Kui hemoglobiiniga probleeme, siis ma soovitaks maksa süüa. Maasikaid peaks ikka kilo(de)ga sisse ajama, et üks maksaroast saadav rauakogus kätte saada.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma pole vist nii osav, et midagi söödavat maksast valmis meisterdada (ausalt öeldes pole isegi kunagi maksa ostnud).

   Delete
 2. Looma maksas on ju mürkained nagu ka inimesel sinna kogunevad mürkained, seega jah ma valin maasikad :)

  ReplyDelete

Post a Comment