sleepover (176/365)

Meie lastel pole veel käinud keegi niimoodi öösel külas, et vanemaid kaasas pole. Kuni tänaseni. Täna tuli meile Mareli mängukaksik ööbima. Priiduga viskasime nalja veidi enne Hanna saabumist, et peaks kihla vedama, mitme tunni pärast me seda otsust kahetseme :D

Ei, tegelikult pole üldse Hanna kohutav laps, et ma peaks muretsema, aga Mareli ja Hanna koos võivad olla päris paras kooslus. Nendega on lugu selline, et nad on võimelised tunde mängima nii, et keegi neid ei kuule. Need mängud on aga kahes äärmuses- kas neil ongi käsil ülilahe tüdrukute mäng või nad teevad vaikselt mingit pahandust. Enda arust muidugi pahandust ei tehta, aga millegi pärast vahel ikka on emmed pahased nende "süütu" mängu peale.

Teine asi, mis mõne tüdruku külla tulemisel meil tekib, on see, et mingi hetk tuleb Marekul vinguviiuli moment. Kuna plikad hakkavad ikka nukude, ponide või muude liiga tüdrukulike asjadega mängima, siis ilmselgelt hakkab Marekul igav. No siis ta võib oma igavust väga mitmekülgselt väljendada. Õnneks täna möödus see periood päris kiirelt (eks ma kasutasin väikseid manipuleerivaid võtteid ka, kui aus olla).

Praegu meil veel põhjust kahetseda pole, sest millegi hulluga hakkama pole saadud ja suurt tüli pole ka tekkinud. Hetkel on lapsed juba voodites (Marek loovutas oma voodi Hannale ja magab ise maas madratsil) ja vaatavad multikat. Või vähemalt multikas käib ja selle sisu väga ei kuule, sest laste jutuvada käib kõvasti sellest üle.

Lubasin neil täna õhtul veidi kauem üleval olla, sest ikka natuke erilisem õhtu. Said multika kõrvale veidi näksi ka, mida muidu meie majas ei jagata. Loodan, et pikema üleval olekuga kaasneb pikem hommikune uni ka. Lasin kardina ka ette tõmmata, et ükski päikesekiir hommikul und segama ei tuleks. Pääsen siis äkki väga varajastest hommikusöögi nõudjatest.

Homme on neil veel terve päev ees, et koos mängida. Loodan, et see möödub sama hästi kui täna õhtu on läinud. Siis ehk võib teine kordki keegi meile ööseks tulla :)

allikas
PS! Kui keegi mõtleb, miks Hanna on Mareli mängukaksik, siis nad on sündinud ühel päeval, ühes haiglas 3 tunnise ja 1 minutilise vahega ja tegelikult on nad omavahel nõod ;)


Comments