Ultrahelis käik (195/365)

Kuna tänaseks jätkuvalt pole beebi ennast näole andnud, siis sain täna külastada nii UH kabinetti kui natuke aega KTG masina all istuda. Ei saanud eriti rõõmustavaid uudiseid kummastki kohast kahjuks.

Alguses käisin ultrahelis. Sealt tuli siis selline info, et lapse pea normaalses mõõdus (läbimõõt 9,49cm). Jalapikkus oli ka ok, vastas ilusti vanusele. Muret aga tekitas lapse kõhu mõõt, mis oli nii suur, et aparaat andis vanusele vastavuse asemel vastuseks "out of range", ehk siis nii suurt mõõtu pole kõhubeebidel üldse ette nähtud :( Kaaluks pakkus aparaat 4714 grammi.

Mul pidi hing kinni jääma, kui seda numbrit kuulsin. Arstil endal ka kusjuures. Ohhetas ja ahhetas tükk aega. Ütles veel, et kuna naha alla veidi rasvakihti nagunii ka tekkinud, siis ta ise arvab, et pigem on see kaal veel suurem, kui väiksem (UH puhul ju eksimise võimalus ligi pool kilo mõlemas suunas). See pani veel rohkem mu õhku ahmima. Teadsin ju küll, et võib suur beebi olla, aga no ausalt sellist numbrit ma ei oodanud.

Lisaks sain jälle kinnitust, et beebi ikka peaseisus. Südametöö lapsel oli ilusti regulaarne. Lootevett oli juba väheseks jäänud, aga ju siis mitte veel nii vähe, et kohe tegutsema peaks hakkama.

Ega rohkem arst väga ei osanudki öelda. Ilmselt väga pikalt siin edasi lükata pole võimalik seda esilekutsumist, aga kolmapäeval visiidil otsustame, mis saab. Hetkel veel keisrit otseselt välja pakutud pole ja peame vist leppima sellega, et tuleb oma oskused kõik välja käia, et see beebi välja punnitada.

KTG-s targemaks eriti ei saanud. Näit oli püsivalt 20 ringis. Korraks läks vahepeal veidi kõrgemaks, aga see oli ka kõik. Südamelöökide järgi arvas õde, et beebi vist magab. Ega ta sel ajal end ei liigutanud küll. Soovitas minna kolmapäeval uuesti KTG-sse, aga lootis ikka, et beebi hakkab enne ise tulema. Üldiselt oli sellel õel seal haiglas minust ikka pagana kahju, kui kuulis, mis kaalus beebi on.

Nüüd ma siis istun kodus ja mõtlen, kas paluda beebit, et ta ikka ise kiiremas korras tulema hakkaks (ja ikka ise ära ka sünniks) või loota, et arstid "halastavad" ja teevad mulle keisri. Kumbki variant hetkel eriti roosiline ei tundu. Ega muud tarka hetkel polegi teha, kui jälle beebi koju toomise riided üle vaadata ja mõne veel suurema variandi igaksjuhuks valmis panna...


Comments

 1. Oi, oi, oi...kujutan su muret ette. Elan teile kaasa!

  ReplyDelete
 2. Mina kaalusin sündides 5200 g :)
  Aga jõudu sulle!

  ReplyDelete
  Replies
  1. ja polnudki keiser? No ma loodan praegu sellele, et peamõõt lubab normaalne tulla. Enamus ütlevad, et see pea ümbermõõt pidi isegi olulisem olema, kui kaalunumber sünnituse juures...

   Delete
 3. Hoian pöidlaid, et sa ikka võimalikult lihtsalt pääseksid...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma hoian ise ka :) Ootan poolelgi hirmuga seda kolmapäeva, et kõik paika saada ja lõpuks selgus majas oleks, et kuidas siis edasi.

   Delete
 4. Loodan, et saad ikka varsti sünnitama ja arst kolmapäeval annab juba paberi esilekutsumisele, sest tegelt pole selline kaal naljanumber, eks lõpus võib see kaal olla ka väga ebatäpne ja lausa kiloga eksida, aga ikkagi pigem kohe välja kui oodata veel üks nädal :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minu kurvastuseks ennustab Raja, et UH eksib minu kahjuks ehk kaal lapsel veelgi suurem... Aga loodan ise jah, et äkki ikka saan hakkama ilma suuremate komplikatsioonideta.

   Delete

Post a Comment