Kuidas võidelda gaasidega? (217/365)

Nüüdseks on Margus kohe neljanädalane. Kuni selle nädala alguseni polnud meil veel mingeid kaebusi ja võisin nautida rahulikku ja pikkade unedega last. Jah, õhtuti oli paar tunnikest, kus taheti rohkem süles olla, aga ei olnud ma veel kuulnud piinleva lapse nuttu.

Ei teagi, kas nüüd selle nädalaga sai laps lihtsalt piisavalt vanaks, et gaasivalud hakkasid maad võtma või rikkusin ma ise oma söömisega lapse rahuliku olemise ära. Kui eelmiste lastega olen sellises olukorras kohe apteegi poole pöördunud ja rohtu gaaside vähendamiseks otsinud, siis seekord seda veel ei tee. Proovime seekord teisi meetodeid.

Üks asi, mis ma ise arvasin, et alguses aitas gaasidel kergelt väljuda, oli ploominektar. Kui olin päeval seda joonud, oli rahulolev puuksutav noorhärra garanteeritud. Enam see kahjuks ei mõju nii hästi. Aga eks ploominektari esmane eesmärk polnudki mul gaaside rohuna kasutamiseks, vaid eelkõige enda heaolu jaoks.

Teine asi, mida kasutan, et aidata lapsel vaevast vabaneda, on võimlemine. Meil on omad laulud välja kujunenud, mille taustal võimlemine käib. Isegi Marek käib tema juures ja laulab neid laule ning püüab natuke Margusega võimelda.

Üks asi, mis veidi abistab veel, on apteegitillitee. Kui eelmised lapsed pole teed suu sisse võtnud peale esimese lonksu, siis Margusele tundub see täitsa sobivat. Ja minu meelest aitab see ka päris hästi gaaside vastu. Aga ainult soojana.

Viimane „vahend“ gaasivõitluses on minu toitumise jälgimine. Kuigi olen lugenud, et normaalses koguses ei tohiks miski nii tugevalt lapse seedimist mõjutada, et talle piinavaid gaasipoisse kõhtu tekiks, siis mina nii ei suhtu. Oma praegustest kogemustest võin öelda, et minu päevane toiduvalik tundub päris palju lapse gaaside olemasolu mõjutavat.

Gaase võivad tekitada erinevad asjad, aga hetkel tundub piim olevat see kõige hullem kurjajuur meie jaoks. Lisaks gaaside tekitamisele on selle tarbimisel lapsel kõht lahti läinud ja kaka vahutab ka (loodan, et nüüd keegi seda juttu söömise ajal ei loe). Eks ma päris 100% kindel olla ei saa, et piim see kurjajuur on, aga selle teada saamiseks likvideerin selle oma toidulaualt ja siis saab edasi vaadata, kas olukord paraneb või pean järgmise toiduaine kallale minema.

Mitte sobilikke toiduainete teada saamine ongi kahjuks katse-eksitus meetodil proovimine. Ühele lapsele võib gaase tekitada üks, teisele teine asi. Enam ma nii radikaalselt ja ilma katsetamata söögilaualt ei eemalda toiduaineid, nagu Marekuga tegin. Kuigi kaalule mõjus selline lähenemine ülimalt hästi, siis kehale pikema ajaliselt mitte. Mul tekkis väga suur vitamiini puudus ja selle tagajärjel kukkusid enamus juustest välja, oli näost koguaeg kaame, küüned olid eriti pudedad ja olemine üldse oli nadi. Praegune eesmärk on siiski hoida söögilaud võimalikult mitmekülgne, aga samas vältida lapsele lisagaaside tekitamist.

Kuigi ma olin täna peaaegu terve öö üleval lapse gaaside pärast, siis olukord pole ikka veel nii hull, kui Mareku ajast meeles. Ehk kui üleval istumisele lisandub kõva nutt ja hala (täna öösel oli vaid pidev punnitamine ja nuttu hoidis eemal kussutamine), siis jooksen hommikul esimese apteegi poole abistavaid vahendeid otsima.

Kuidas teie lapse gaasidega võitlete/võitlesite? 
Comments

 1. Protexin Restore pulber leevendas.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selle kohta olen jah häid kiidusõnu kuulnud :)

   Delete
 2. Mina andsin lapsele Infacoli ja Gefiuliuse piimhappebaktrerite tilkasid. Tundus, et selline kombo aitas päris hästi. Puuksud tulid ilusasti välja :D
  Nüüd on ta 2,5-kuune ja gaasirohtu annan väga harva.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Infacol oli vist see pipetiga,eks? Õde andis seda oma kaksikutele ja ka väga kiitis.

   Delete

Post a Comment