Kuumus ja kurgid (209/365)

Meie kurgitaimed on läinud kasvuhoones kollaseks. Kuivad taimed pole ja ülearu vett pole ka saanud. Lisaks kurki toodavad nad ikka, nagu vaja ja kurgid kibedaks ka läinud pole. Taimed ise aga täitsa kollased. Kuna põhjust ei oska tuvastada, siis ajame kuumuse kaela. Meil kasvuhoone sellise koha peal, kus terve päev paistab päike peale ja ehk on viimase aja päike kogu selle kuumaga liiast olnud neile.

Aga kuna kurki sellest probleemist hoolimata tuleb suhteliselt palju ja vahepeal oli meil kerge uputus juba, siis tuli hakata otsima mingit retsepti, mille järgi kurgid sisse teha. Kuna paljud kurgid olid veidi üle kasvanud, siis niisama marinaadi neid teha ei tahtnud. Pigem oli huvi katsetada mõne salati sisse tegemisega. 

Kõige lihtsam salat, millega esimene katsetus teha, tundus Toome salat. Retsepti sain SIIT. Nii suurt kogust ei teinud, aga kurki jagus täpselt poole koguse tegemiseks. Aiamaalt sai sibulat ja porgandit ka juba ning till ootab ammu juba, et teda veidi enam kasutataks. 

Hoidise tegin enamvähem üks-ühele retseptiga, ainult et siis poole kogusena. Ainuke asi, mida Priit juurde lisas, oli äädikas, aga seda arvasin ma isegi, et tema kohta on retseptis liiga vähe seda. Ta nimelt peab kohe igale poole törtsu äädikat lisama ja kui retsept seda juba niigi ette nägi, siis tuleb panna niisama lisaks. 

Et ikka võimalikult kiirelt tükeldatud asjad saaks, kasutasin köögikombaini. Nii sai ilusti Mareku (edit: Marguse unest ikka jutt) uneajaga kõik tükeldatud ja ämbrisse pandud, et üleöö marineerida saaks kogu kompott. Täna hommikul läks salat purki. Kuna täna polnud "töödejuhatajal" hommikul kõige parem tuju, siis jäi purki toppimine Priidu tööks. 

Kokku sai 9 purki (pooled poole liitrised, teised 700 ml) salatit. Paari päeva pärast tuleks üks purk lahti võtta ja ära katsetada. Siis teaks, kas järgmisel korral võib maitseaineid sama moodi lisada või teha enda poolseid korrektuure.  Comments

 1. Nimed lähevad segamini :D Ma usun, et ikka Margus oli see, kes magama pidi ;)

  Ma ajan ka oma laste nimesid segamini :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahaa, see on see kui kirjutamise ajal paraleelselt Marekuga jutustan :D

   Delete
 2. Minul on alalõpmata laste nimed segamini. Nii on tekkinud huvitavad nimed, nagu Ossjoosep ja Joososkar - poole peal tuleb meelde, et vale nimega pöördun lapse poole. Õnneks nad väga solvunud pole :D

  ReplyDelete

Post a Comment