Pilt id-kaardile (213/365)

Kuna mul endal on kohe varsti vaja id-kaarti uuendada, siis mõtlesin lõpuks lastele ka dokumendid ära teha. Siis pole vähemalt jälle seda dokumendi probleemi, kui peaks tulema mõte kuhugi kondama minna (paar korda on plaanid jäänud selle taha, et lastel pole pildiga isikut tõendavat dokumenti). Lisaks on Marekule kooli jaoks nagunii pilti vaja.

Kuna täna oli Paidesse muud asja ka, siis lasin täna pildid ära teha. Enne uurisin Internetist, et mis need pildid seal maksma võivad minna. Kuma hinnakirja polnud kuskilt saada. Vaatasin teiste firmade omasid ja neil oli küll ulme hinnad. Hakkasin juba mõtlema, et äkki üritan ikka ise kodustes oludes Margusest pildi kätte saada ja Mareli saadaks sinna pildi automaati, kui dokumente taotlema lähen.

Kuna ma pole väga osav piltide töötleja, et kodus ise korralik pilt kätte saada ja hea meelega läheks ma dokumente tegema üksi (või noh, koos Margusega), siis otsustasin ikka rahakotti veidi kergendada ja pildid kõigile teha. Samas nüüd saan lõpuks kõikide laste pildid rahakoti vahele ka panna (seni on seal olnud ainult Marek ja seegi pilt on päris mitu aastat vana). Minu üllatuseks olid kolmed pildid Kumas odavamad, kui photopointi hinnakirjas ühe lapse pildid.

Pildistamine ise läks suhteliselt kiiresti. Kaks klõpsu Marekust, kaks klõpsu Marelist ja siis oli Marguse kord. Pandi mulle valge lina sülle (rindkere oli sellega kaetud) ja paluti lapse pea rindade vahele panna :D Ma tahtsin kommenteerida, et on jah parajad piima automaadid ees, aga no ei mahu mitte teps see Marguse pea nende kahe pommi vahele. Aga olin vait ja üritasin siis kuidagi lapse pea rindadele asetada nii, et ta hoiaks pead otse.

Otseloomulikult ei olnud Margus selle plaaniga nõus. Otse vaadata ta ka ei tahtnud. Fotograaf veidi nipsutas seal sõrmi ja sai ikka Marguse vaatama sinna, kuhu vaja, aga pea oli ikka veidi kreenis. Tegi siis pildi veidi külje pealt ja sai ühe pädeva võtte kätte. Nüüd tuleb siis käik ametiasutusse ette võtta, et dokumendid valmis ka saaks.


Comments