Sõda soolatüükale (218/365)

Marekule tuli mingi aeg tagasi üks soolatüügas. Olen kuulnud, et nendest lahti saamine on üks igavene jama ja apteegis saadaolevad abivahendid on suhteliselt mõttetud. Apteegist küsides soovitas apteeker pigem minna perearsti kabinetti ja lasta seal külmetada. Ei olnud ka temal väga usku apteegist saadavatesse vahenditesse.

Kuna ma olin neid arste mööda nii palju käinud sel ajal, kui tüüka vastu sõda tahtsime alustada, siis väga ei tahtnud arsti tüütama minna ja vaatasin Internetist, et mis need võimalikud rohud tüügaste vastu on. Leidsin ühe rohu nimega Scholl freeze. Pilti nähes tuli meelde küll, et telekas ka reklaamitakse seda päris usinalt. Kuna hind võttis kergelt hinge kinni, siis oletasin, et äkki ikka on mõjuv kraam. Nii ma apteegist kohe seda rohtu palusingi ja ei hakanud enam apteekritega arutlema teemal, mida võiks või ei võiks kasutada.

Lugesin juhendi koju minnes läbi ja tegime kohe Marekule proovikasutuse. Prooviks jäi see seetõttu, et ta ei lasknud õiget aega täis hoida. Lootsin, et ehk mõjub niisamagi. Ei mõjunud. Järgmist korda võis proovida kahe nädala pärast. Hoidsime siis aja täis, aga tüügas oli ikka talla all alles. Sama lugu kordus ka kolmandal ja neljandal korral.

Kuna neli korda seda rohtu võib proovida, siis mõtlesin, et pean vist ikka perearsti juures ära käima. Mingi aeg aga mõtlesin,et esimesel korral me tegelikult ei hoidnud õiget aega täis ja teeme ühe katse veel. Kui ei mõju, siis kuulutan ostu mõttetuks raha raiskamiseks ja ajan end Marekuga perearsti ukse taha.

Täna vannist välja tulles ütles Marek, et ta soolatüügas kõigub. Palusin tal proovida seda sikutada, et äkki tuleb ära. Kuna selle näppimine muidu oli veidi valulik, siis ta veidi pelgas, aga tema õnneks ei pidanudki seda sikutama. Piisas täiesti väiksest näpuga nügimisest ja tüügas oli kadunud. Ja sõda saigi võidetud!

Comments

  1. Mina külmutamist küll ei soovita. Ma kunagi lapsena käisin: ropult valus oli ja ei mingit kasu. Mina sain mingite plaastritega enda omadest lahti.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ma ise külmutamist proovinud pole. Selle scholliga lasi Marek lõpus juba enamvähem normaalselt teha, aga näha oli, et eriti tore asi see pole. Arsti juures ehk on veidi professionaalsem aparaat ja külmutab karmimalt...

      Delete

Post a Comment