Sünnitusest taastumine (205/365)

Eile sai nädal aega sünnitusest mööda. Kodus oleme täna juba viiendat päeva ja võib öelda, et vaikselt hakkab juba asi tavaliseks muutuma. Imestama panevalt kiiresti tulid meelde sellised oskused nagu ühe käega toidu tegemine, pesuga majandamine ja üldse üheaegselt mitme tegevuse tegemine.

Tegelikult tahtsin täna veidi kirjutada, kuidas seekord on sujunud sünnitusest taastumine füüsiliselt. Mareku ja Mareli ajast on meeles, et istuda ei saanud ma ikka päris pikalt normaalselt väikse "iluravi" pärast ja üldse oli kuskil kaks nädalat sellist aega, kus keha ikka võttis oma energia, et raskest tööst taastuda. 

Seekord on kõik ütlemata hästi läinud. Istuda sain juba mõned päevad tagasi ilusti. Isegi roolis saan mugavalt olla meie aukliku kruusatee peal. Olin valmistunud ikka pikemaks poole kanni peal istumiseks, aga minu üllatuseks pääses seekord nii lihtsalt. 

Energiat on imestama panevalt palju antud aja kohta. Tegelikult oli hemoglobiini tase enne sünnitust suhteliselt normi alumise piiri peal ja võiks oletada, et sünnitusega langes see veelgi. Aga hetkel õnneks väsimust ei tunneta väga. Isegi öiste söötmistega harjumine on kuidagi hästi seekord läinud. Aga eks meil ei ole veel siin neid pikemaid üleval istumisi olnud ka.  

Kõige suurem luksus on see, et jälle saab kõhuli magada ja täitsa kannatab öö otsa ilma vetsu peatusteta üle elada. Kaks asja, millest raseduse ajal väga puudust tundsin. Esimestel päevadel peale sünnitust ei saanudki kohe kõhuli magada, sest seekord piinasid pikalt emaka kokkutõmbe valud. Minu puhul vastab tõele, et iga järgneva sünnitusega muutuvad need valusamaks. Seekord olid need ikka nagu täitsa keskmised sünnitusvalud esimestel päevadel. Õnneks nüüdseks on nad kadunud ja vahel harva ainult veidike annab veel kõht tunda. 

Kaalu peal käin ka nüüd enamasti igal hommikul. Sellist asja, et igapäevaselt kaal väiksemaks jääks võiks ka muul ajal olla :D Kui nii ilusti kaal edasi langeb, siis võib loota, et septembri alguseks olen kindlasti tagasi raseduseelses kaalus, kui isegi  mitte sellest allpoolgi. Hetkel ma tõesti midagi olulist kaalu languseks ette ei võta ka (esialgu ikka oluline, et keha harjuks piimakombinaadi varustamisega ja ei ole vaja kehale kaht šokki korraga tekitada). 

Kui nüüd huumorit ka veidi lõppu lisada, siis ainuke asi, mis pole "normi" läinud, on see, et arvutisse ei saa kohe kuidagi löögile. Kui vaba hetk on, siis on vaja ju pigem koristada, pesudega tegeleda, aiamaal toimetada või veel millegi neljanda asjaga askeldada. Aga tegelikult ongi hea veidike arvutivõõrutust teha :) 

Nüüdseks ametlikult Margus 

Comments

 1. Rõõm kuulda, et teil juba hästi läheb :)
  Mind aitas kandelina palju, kui laps väike oli, sai kõik toimetused teha ja laps magas rahulikult.
  sõbranna tellis endale sellise asja ja on väga rahul
  http://www.aliexpress.com/item/GOOD-BABY-TODDLER-NEWBORN-CRADLE-POUCH-RING-SLING-CARRIER-STRETCH-WRAP-FRONT-BAG/1871461279.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul on rõngaslina kodus olemas, aga ma pole veel ära õppinud, kuidas poissi sinna mugavalt sisse sokutada. Muidu oleks superluks tööd teha küll, kui ta seal ilusti oleks nõus olema.

   Delete

Post a Comment