Vannisaaga (219/365)

Täna lõpuks said lapsed esimest korda vanni minna. Oh seda kisa, mis siis vannitoast kostus. Oleks seda vaid ukse taha kostunud. Oh ei, teise maja otsa ja usun, et õue ka oli seda kisa kuulda. Eks ikka rõõmukisa, sest lastel oli ikka eriti lõbus mullivannis hullata kahekesi. Miks aga vann nii hilja alles paika sai? Kohe kirjutan.

Esiteks ütlen ära, et ostsime vanni kasutatult ühe mu sõbranna käest. Seega tuli veidi teda enne ühendamist uuendada. Äravoolu voolik (usun, et nimetan seda juppi õigesti) vajas välja vahetust. Esimest korda, kui ehituspoest seda otsima läksin, polnud Priitu kaasas. Oli ainult see jupp näpus. Nii läksin ja palusin müüjalt abi, et mul on vaja sellist voolikut ja sedamoodi otsaga. 

Muidugi tahtis abivalmis töötaja igasugu asju veel teada, aga ma vahtisin lolli blondiini näoga otsa ja oskasin vaid vastata, et mul selline jupp kaasa antud ja muust ei tea ma midagi. Mis arvate, kas sain õige jupi? No enamvähem, aga mitte päris. Mingi koha pealt oli üks keere veidi valesti tehtud. Või no keere oli õige, kui seda oleks kasutatud duši põhjal puhul. Meil oli aga vann ja see keere tahtis lisa tihendit või midagi, mida meil polnud. 

Järgmine kord läksime Priiduga koos ostma seda sama juppi. Kui Priit hakkas seda juppi alla sättima vannile kostis üks pikk joru teksti, mida filmides kataks piiiiiiiks. Sain sellest aru, et ikka ei sobi. Aga Priidule kohale suutis ta kahest ebasobivast jupist kokku leiutada midagi, mis sobis ideaalselt (ilmselt ideaalsuses Priit vaidleks vastu, aga kui vanni kasutada saab, siis minu jaoks on piisavalt ideaalne) :D 

Nii, nüüd võis hakata vanni tuppa viima ja ühendada see äravooluga ja veevoolikud vanniga. Vanni saime õnneks ilusti tuppa veetud. Arvestades senist asjade kulgu ei oleks ma üldse imestanud, kui vann ukseavast läbi poleks mahtunud. Aga siiski ei olnud veel õnnelik lõpp käe ulatuses.

Selgus, et vanni küljes olevad voolikud olid liiga lühikesed meie vannitoa jaoks. Eile käisime ja ostsime siis pikemad voolikud. Täna hommikul pani Priit need külge ja ime kombel saigi vann kasutamiseks valmis! Aega võttis, aga asja sai :)Comments