1. september (221/365)

Täna oli Marekul esimene koolipäev. Oli küll lühike teine, aga selle eest pidulik. Marek alustab kooliteed Retla-Kabala koolis. Klassi läheb 6 last, kuid õppetöö toimub liitklassis, kus teiseks klassiks on 5.klass. Kõik tunnid neil koos ei ole. Näiteks homme on päev, kus pole ühtegi ühist tundi.

 Peale aktust oli klassijuhataja tund, kus sain igasugu uut infot. Koolilapse vanemana olen alles ülimalt roheline, nii et üritasin kõikvõimaliku info kahe kõrva vahele kinni püüda. Veidi raskusi sellega oli, sest terve aktuse üle elanud Mareli oli juba ülimalt väsinud jutu kuulamisest ja loendas iga natukese aja tagant mulle kõrva, mitu korda ta juba haigutanud on.


Margusega tegeles õnneks Priit. Kui aktuse ajal Margus lihtsalt mõmises ja ümises taustaks, siis klassijuhataja tunni ajal tuli veidi kõvemaid toone ka juba. Aga Priit sai väga hästi temaga hakkama ja ma sain enamasti klassijuhataja jutule keskenduda.


Peale tundi läks Marek Türile koolirahu üritusele koos koolilastega. Meie ülejäänud läksime koju ja ma hakkasin koolipäevikut täitma ja kotti korda panema homseks. Nagu ise läheks kooli. Panin õhinaga õpikuid kokku ja mõtlesin, et ma olen paras kanaema ikka. Oleks ju võinud lapsel endal asjad panna enda käe järgi, aga kus sa sellega. Aga las ma nüüd selle nädala poputan. Küll on aega lasta tal endal ka harjuda koolieluga :D


Comments