2. nädal liikumist (232/365)

Teine nädal on mööda saanud meie liikumisvõistlusest. Seekord ei läinud asjad nii sujuvalt, kui esimesel nädalal. Kui eelmine nädal said lapsed teise nädalapoole väga vabalt võtta ja said isegi lisaringe, siis seekord lisapunktideni ei jõutud.

Kuna me eelmise nädala pühapäeval ei olnud kodus, siis jäi ära üks vabadest päevadest, kus punkte ette ära koguda, et kooli-lasteaia päeval väga pingutama ei peaks. Pühapäeva õhtul mainisin Marekule, et see nädal vist läheb rebimiseks viimastel päevadel, sest eelmine nädal oli tal esimese päeva õhtuks 14km tehtud. Selle peale läks ta ruttu õue rattaga sõitma, et mõnedki punktid kirja saada.

Samas oli sel nädalal lastel üks eelis eelneva nädala ees. Nimelt käisid nad see nädal bussiga koolis-lasteaias. See iseenesest tingib juba ühe korra tee otsa ja tagasi kõndimise. Nii Mareli saigi pooltel päevadel selle najal liugu lasta. Temal oli ju vaja kõigest 10 punkti täis saada (millest 5 sai ta juba ainuüksi selle eest, et ta lasteaias käis).

Marek oli meist kõige stabiilsema "trenniga". Tema keskmine km-te arv päevas oli 3km. Marelil polnud seekord ühtki päeva, kus üle kahe km-i sai läbitud. Mina olin  ka seekord laisavõitu. Päris nulliringi küll polnud (seda polnud ühelgi meist), kuid kui üks päev välja arvata, olid ülejäänud päevade tulemused rohkem kui häbiväärsed. Sel ühel tublil päeval tegin 14km ja see ka mu nädala päästis.

Tegelikult oli see nädal mu enda jaoks seetõttu hästi raske, et iga päev oli mingi arstiaeg või muu planeeritud väljas käimine. Mis tähendas, et kärus magamise asemel tuli Marguse uned autos mööda saata ja kõndimine polnud sel ajal võimalik. Järgmine nädal jälle kodusem ja loodan, et saan kilomeetreid ka veidi rohkem kogutud.

Täna oli meil kõigil sunnitud kõndima minek. Kuna olime kodust ära ka, siis oli eriliselt raske end välja ajada. Poleks seda võistlust, siis oleks rahus edasi diivanil lösutanud, aga no ei saa ju lastele nii paha eeskuju näidata. Nii et saime kõik oma viimased punktid välja teenitud õnneks.

Nädala tulemuseks jäi Marekul 20km, Marelil 10km ja minul 30km. Mareli ja mina läbisime jätkuvalt kõik kõndides (natuke oli mul tegelikult jooksu ka. Kui lapsed ilma Marguseta bussile saadan, siis vudin koju tagasi sörkides). Marekul see nädal tõusis kõndimise osakaal, aga üle poole kilomeetritest sai ikka rattaga läbitud.

Söömise koha pealt olen vaikselt üritanud end Erik Orgu kavaga taas tuttavaks teha. Kuna raseduse ajal läks asi veidi käest ära, siis olen praegu jälle kohanenud kogu süsteemiga. Tõmbasin endale isegi Orgu toitumiskava äppi. Päris saja %-selt  hetkel seda siiski jälgima hakata ei saa, sest toidud sisaldavad suures koguses värsket, mis hetkel Margusele väga meelt mööda ei ole. Aga uue nädala algusest püüan jälle võimalikult palju kava järgi toituma hakata.

Mõtlesin, et peaks mõne pildi ka endast vahelduseks tegema. Endal võrdluseks pärast hea vaadata, aga pole aega saanud. Aga ehk ikka lähiajal jõuan selleni. Tegelikult võiks võtta ühe kuupäeva, kus iga kuu pildi teen ja võrdluseks "Minu teekond piltidena"  (LINK) lehele lisan.

Homme on vanavanemate päev. Huvitav, kas keegi meist kõndima/rattaga sõitma jõuab?


Comments