Abimehed (231/365)

Internetist võib lugeda, kuidas mõned lapsed juba beebieas on rahulikult tunde voodi peal või mängumatil ja emmed saavad teha nende kõrvalt kõike. No minu lastest pole keegi selline olnud. Aga kuna kodutööd tahavad tegemist, tuleb kasutusele võtta abivahendid.

Kõige olulisem abivahend on käru. Käru eesmärk pole tegelikult endale vaba aega tegutsemiseks võita. Käru peamine eesmärk on pikendada Marguse uneaega. Kui punnitused kallal, siis voodis eriti tihti ei juhtu, et peale punnitust uni jätkuks. Kärus olemine aga raputab (teisiti seda sõitu nimetada ei saa, sest me sõidame ju mööda kruusateesid) uuesti magama. Lisaks on käru ka minule kerget viisi trenni aparaat. 

Kui toas oleme, siis on hästi vajalik kiik. Eelmiste lastega sellest nii palju kasu polnud, aga Margusele meeldib seal väga olla. Alguses polnud mul patareid sees ja kiigutasin ise. Kui patareid sisse panin ja kiik laulma ka hakkas, muutus kiigus oleku aeg kohe tunduvalt pikemaks. Vahel ta isegi magab kiigus ja päris pikalt. Kiigu juures on ka see hea omadus, et selle saad igasse tuppa kaasa endaga võtta ja laps on ikka enda valvsa pilgu all (samal põhjusel ostsin maale ühe lamamistooli ka). 

Kolmas abivahend, kuidas hoida Margus tegevuses, et mina saaks süüa teha, on mängukaar. Kuigi mängukaare peal on kirjas, et alates 3. elukuust, siis tegelikkuses saab seda ikka tunduvalt varem kasutada. Panen ise kiikuma need ripnevad asjad seal ja vaatab päris usinalt laps neid. 

Neljas (ja viies) abivahend on teised lapsed. Kui mul ikka väga hädasti on vaja midagi teha (näiteks õhtusööki teistele ja Priit parajasti ei saa appi tulla), siis lasen lastel veidike margust lõbustada. Vahel toimib see ka kõige suurema jorina ajal, mõnikord mitte. Aga kui hea tuju parajasti peal, siis itsitavad nad kolmekesi päris pikalt. 

Ja üks abivahend, mis kõige eelnevaga kaasas käib, on lutt. Ilma selleta ei saa kohe mitte. Öösel väga seda ei tunnistata, siis on tiss luti eest, aga päeval ei möödu peaaegu ühtki und ilma selleta ja jorisemise ajal on ka see asendamatu abivahend. 

Millised abimehed teil on/olid, et beebi pikemalt rahulikult tegeleks ja emme sülle kohe ei kipuks?

Comments

  1. Mesilane ei vaata luti poole ka mitte, mul seda abimeest seega pole. Muidu olid jah mängukaar, algul meeldis ka kiik. Käru ja söögitool, mis nüüd enam niisama väga tähelepanu ei köida, sest noormees tahab igale poole käputada ja end püsti ajada. Ühesõnaga, suurt asu enam ei anna. Vahel panen natukeseks võrevoodisse. Seal ta ei maga praegu, aga leiab natuke tegevust, et mulle toimetusteks veidi vabad käed anda. Kui mul ruumi oleks, teeks sellise suure võreka, kus ta saaks ringi tuuseldada, aga hetkel on maja nagu 2-toaline korter pigem :) Ei jõua ära oodata, millal ehitusega edasi saame liikuda ja ruume juurde, kus ka lapsel huvitavam oleks uudistada.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ma loodan ka, et selleks ajaks, kui Margus käputama-ringi liikuma hakkab, on meil suurtuba valmis. Hetkel samuti sellise kahe toaga korteri mõõdus meil elamine :)

      Delete

Post a Comment