Boršipõhi (225/365)

Jätkame hoidiste teemal. Kuna plaan oli juba ammu, et see aasta tuleb kindlasti borši purki teha, siis võtsin end see nädal lõpuks kokku ja hakkasin sellega tegelema. Kuna puhastamist ja tükeldamist oli omajagu, siis ühe päevaga valmis kõike ei lootnudki saada.

Esimesel päeval tegin kapsad ära. Kapsaste olukord polnud just kõige parem, seega nende puhastamisega läks päris tükk aega. Tükeldamisega nii kaua ei läinudki. Aga ikkagi pidi lõpus juba Priit appi tulema Margust hoidma, et ma saaks lõpetada esimese satsi juurikatega. 

Teiseks said porgandid ja peedid puhastatud. Need lasin mugavalt läbi köögikombaini ribadeks. Priit arvas küll. et peaks tükeldama, aga mugavus sai võitu. Peale seda hakkasin sibulaid puhastama, aga jällegi segas "töödejuhataja" (loe: Margus) vahele ja Priit pidi puhastamise enda peale võtma (ja tükeldamise ka, sest mulle ei meeldi väga sibulat tükeldada - nutma ajab ju). 

Kurgid ja tomatid jäid veel järgmisesse päeva. Aga üks hetk oli ikka käes see hetk ka, et kõik tükeldamist vajavad asjad olid tükeldatud ja oleks võinud hakata keetma. Kuid meil oli kodus loorberilehed otsas ja terapipart pole veel meie majapidamises enne nähtud. Õnneks on lähedal ema, kelle kapist võib asju "laenamas" käia :D 

Kui laupäeva õhtul koju tulime ja keetmiseks pidi minema, sain kohe hurraaga Priidu kööki vaaritama saata. Ei olnud jällegi Margusel kõige parem tuju ja minu vaaritamisest poleks peale suure titekisa midagi välja tulnud. Aga ega Priit vastu polnud. Usun, et tema tegemise tõttu tuligi supp poole maitsvam, kui minu tehtuna oleks olnud. 

Kokku tuli suppi üle 7 liitri. Enamus sai purkidesse, aga viimane sats läks kohe kõhtu. Priit arvas, et veidi magus sai. Minu meelest oli just superhea. Ei tundnud absoluutselt puudust hapukoorest, mis tavaliselt on must have minu jaoks borši supi juures. Nii hea oli, et sõin lausa kaks taldrikutäit :) 

Kuna aiamaal on vajaminevaid asju veel (ainult tomati ja kurgiga võib kitsaks asi minna), siis tahan kindlasti järgmisel nädalal uue laari valmis puhastada-tükeldada. Ainult seekord võtame poole koguse korraga. Priit ei tahtnud enam nii suurt laari vaaritada korraga. 

Ahjaa, kindlasti tahate teada, mis retsepti järgi tegin. Retsepti leiate SIIT.


Comments