Facebooki riiete müügi grupid (248/365)

Kui varem olid hästi populaarsed asjade müügikohad okidoki, buduaar, perekooli laat ja veel sada muud kohta, siis nüüd on oma asjade müümine liikunud suures osas facebook´i. Ma arvan, et ma ei pane väga mööda, kui sealt võib leida tugevalt üle 100 grupi, kus midagi müüa-osta või tasuta jagada saab. Kuna ma ise olen suur taaskasutuse fänn (loe: leian, et lasteaeda trööpamiseks pole mõtet uusi riideid osta), siis olen viimastel päevadel ka üritanud miskit head kuskilt leida Marelile.

Varem olin ma ainult paaris müügiga tegelevas grupis. Järvamaa ja mulgimaa omad. Ehk siis need, mis on samas lähedal ja vajadusel saaks ka ise järgi minna. Nendes on kord minu meelest väga hea. Pole selliseid kuulutusi, mille peale närv tõmblema hakkab. Kuna nendest gruppidest pole ma leidnud midagi, mida meil vaja, liitusin nüüd mitme uue grupiga.

Ausalt öeldes, kui mul tõesti Mareli kappi uuendus poleks vaja, siis ma lahkuks nendest gruppidest sama kiiresti, kui nendega liitusin. Ma lihtsalt ei salli, kui inimene tahab midagi müüa, aga ei lisa juurde kõige olulisemat infot. Riiete-jalanõude puhul on ju ilmselgelt arusaaadav, et pildil peaks olema juures suurus ja hind. Muidugi võiks välja toodud olla suuremad miinused (ikkagi kasutatud asjadest räägime), aga elan ka nendega üle. Kui ma aga suurust ja hinda ei tea, siis pole ju aimugi, kas asi üldse meile sobiks.

Nii ma kirjutasin eile vähemalt 20 pildi alla, et sooviks hinda ja suurust teada. Nendest ainult ÜKS vastas minu soovitud suurusele! Ja sellel oli hind ulmeliselt kõrge.

Teine asi, mis nendes gruppides eriti häirib on see, et ei kustutata asju ära, kui müüdud on. Olgu, kui on üks asjake ununenud, pole hullu. Aga kui ühel müüjal on sada pilti üleval, mis kõik müüdud (ja mõnest asjast on ta lausa 2-3 korda pilte lisanud), siis on ikka nõme küll.Ja enamasti polnud ka nendel piltidel mingit infot juures.

Lõpuks mul jooksiski juhe nii kokku, et läksin aliexpressi ja tellisin sealt mõned riided ära. Tuleb siis mistahes kvaliteediga, aga midagi on olemas. Ehk nüüd kahe kuuga ei kasvata piiga enam oma koibi nii palju, et kohe homme uusi retuuse vaja oleks. Lisaks tellisin jõuludeks veidi tavaari ka. Teise satsi jõulunänni tellin täna veel mytoysist.

Sain ühe saksa lehe aadressi veel, kust tahaks kohe tellima hakata, aga hoian end tagasi. Ootan oktoobri alguse ära ja siis tellin :) Seni pean oma närvid maha rahustama ja neid facebooki gruppe edasi uurima. Ehk saaks mõned pluusid ka lisaks. Parema meelega läheks küll kaltsukasse, aga Margus seda ideed vist ei poolda.

PS! Osta.ee ostukeskkonnast  sain Margusele uue(kasutatud)  vankri ka. Miks vana välja vahetamisele läheb, saate juba teine kord lugeda ;)


Comments

 1. Ma tahtsin just ostat soovitada, et seal riided ikka väga soodsalt, kui ise pole sealt väga ostnud (2-3 hilpu lapsele), pigem kui midagi vaja lähen kohe poodi :D aga vahel ikka piilun ja kuulen teistelt, et sealt soodsam, kui humanas.

  ReplyDelete
  Replies
  1. mul õel on osta.ee peale hea nina. No tema kohe saab ikka ja jälle väga soodsaid asju sealt :D

   Delete
 2. FB on muutnud paljusid asju, isegi ostan tihti nendest gruppidest.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ega jah. Praegu saab juba endale eri teenustele ajad ka läbi FB panna. Nii et kes teab, kuhu see FB veel edasi areneb :)

   Delete

Post a Comment