Imelutt ?!? (239/365)

Eelmine nädalavahetus sain kätte oma tasuta tellitud MAM luti. Seni oli meil kasutuses Canpoli lutt ja see sobis poisile suhteliselt hästi. Olin enamvähem kindel, et jäämegi canopli peale, aga kuna see MAM lutt on välimuse poolest ilusam (vähemalt minu silmis), siis tahtsin ikka ära proovida, kas see üldse läheks kaubaks.

Kuna veidi läks aega enne, kui ma ükskord luti keetmiseni jõudsin, siis hakkasime seda lutti paar päeva tagasi proovima. POiss võttis luti omaks. Kohe esimene uni, mis selle lutiga magas Margus, oli ülipikk. Esialgu ei osanud seost lutiga üldse luua. Mõtlesin veel, et oh mis pikk uni vahelduseks külla tuli.

Teine uni tuli jällegi pikk. Kuna uni pikenes, venisid ka söögipausid. Hämmastaval kombel ei olnudki silmi lahti lüües hädakisa tissi järgi kohe tulemas, vaid natuke aega isegi itsitati niisama ja siis alles hakkasime sööma. Aga sel hetkel ma jätkuvalt seost lutiga ei tajunud, sest kaks pikka und päevas ei ole nüüd ju mingi imeasi.

Kui juba öösel ka söögivahed tunduvalt pikemaks läksid ja laps nüüdseks juba kolmandat päeva pikalt unehetke peab, hakkab küll tunduma, et see lutt on mingi imelutt. Pikad uned ja söögivahede pikenemine algas just siis, kui luti välja vahetasime. Tõenäoliselt ikka lutis asi olla ei saa, aga vähe kummaline on küll. Nii et võta sa näpust, kas tegu kokkusattumusega või MAM toodabki imelutte :D

Eile õhtul oli meil selle söögi vahede pikenemisega selline jant, et mina tahtsin last sööta, aga poiss ei tahtnud. Kaklesime päris pikalt. Mul oli piimatehas juba üle ääre ajamas, aga ikka kaupa vastu ei võetud. Lõpuks oli neli tundi eelmisest söömisest möödas ja uni hakkas ka silma Margusel tikkuma. Nii ma unesegase lapse ära söötsin ja ööuni saigi tulla.

Täna hommikul ärkas üles, kui söömisest kaks tundi oli möödas. Tavalisel päeval oleks sel ajal ta juba süüa tahtnud. Täna aga oli veel tunnikese üleval ja kuna uni hakkas jälle peale tulema, pakkusin talle ise süüa. Ei näidanud ta veel muidu erilist nälga välja. Aga õnneks vastu ka ei puigelnud, nagu eile õhtul.

Ärge nüüd mõelge, et ma kaeblen. Oh ei! Aga jube harjumatu on see, et laps võibki kolm tundi jutti magada ja alles 3-4 tunni pärast süüa tahta, mitte iga 1,5-2 tunni tagant. Nii saan isegi öösel korralikult magama jääda enne uut tankimispausi :D

Kui kellelgi on kodus alla kuue kuu vanune laps ja pole veel omale MAM lutti tellinud, siis seda saab teha SIIT.


Comments

  1. Ma ei ole kahjuks alla 6 kuune, aga sellist lutti oleks küll vaja, mis tooks hea ööune ja söögiisu ka vähendaks �� (Maire).

    ReplyDelete
    Replies
    1. Peab vist jah täiskasvanutele ka sellise imevahendi välja töötama :D :D

      Delete

Post a Comment