Kasvuhoone hooaja lõpetus (233/365)

Nüüdseks võib lugeda meie selle aasta kasvuhoone hooaja peaaegu lõppenuks. Täna üritan kõik toored tomatid veel kokku korjata kasvuhoonest ja tuppa küpsema tuua. Kasvuhoone kurkide hooaeg sai läbi juba veidi aega tagasi. Nüüd oleks õige moment, et teha väike kokkuvõte ja tuua välja, mida järgmine aasta samamoodi või teisiti teha.

Üldjoontes paneks mina hooajale tubli kolme. Esimese aasta kohta käib kah. Natuke hilja said taimed maha istutatud (kasvuhoone sai valmis liiga hilja) ja seega jäi saak väiksemaks kui lootsime (viimane sats vilju ei saanudki küpsema hakata). Samas jätkus piisavalt, et endal igapäevaselt süüa oleks. 

Kurkide koha pealt tean järgmine kord targem olla ja proovin taimed veidi harvemini istutada. Ja harvendama hakkan ka neid veidi varem. Lugesin liiga hilja, et kurke peaks ka lõikama. Mõte on järgmine aasta panna kasvuhoonesse kurgitaimi nii, et pooled oleks kasvuhoone- ja pooled avamaakurgid. Ehk siis tuleks avamaakurke ka juba varem ja saaks rohkem purki teha. See aasta oli avamaal kurgisaak suhteliselt tagasihoidlik, aga väidetavalt oligi see aasta väga jama ilm kurgi kasvatamiseks. 

Tomatite suhtes väga muudatusi tegema järgmine aasta ei pea. Võib olla võiks eri sorti taimi lihtsalt rohkem panna. Näiteks kirsstomateid tahaks hirmsasti, sest mulle meeldib käia neid pisikesi niisama suhu pistmas. Ehk annab järgmine aasta kellegagi jälle taimi vahetada, ise mitut eri liiki taimi vist istutama ei hakka. 

Suvikõrvitsaid järgmine aasta ma ikka kasvuhoonesse ei pane. Kuigi saak hakkas varakult tulema, tegi see hetkeline suur kuumus, mis suvel oli, talle väga liiga ja putukad kippusid ka kallale hullult tulema. Proovime järgmine aasta väljas kasvatamist. 

Kõige rohkem muudatusi tuleb kasvuhoones endas. Esiteks tuleb järgmine aasta maa ikka üles kaevata ja kottidega majandama enam ei hakka. Majanduslikult ei tasu see kotimajandus ikka ära ja usun, et maa sees kasvades on saak ka viljakam. Ehk siis tuleb mingi süsteem välja mõelda, et kõndimise osa ikka puhas ja mõnus püsiks (kummimatte vms vaatama). 

Teiseks tuleb meil kile välja vahetada plastiku vastu. Ei sobi see kile ikka meie tuulepealsele maale. Ma pilti ei hakka tegema,aga võin öelda, et see kile on rohkem kui viie koha pealt katki ja ikka pikkade lõhedena, mitte niisama aukudena. Tuul on meil siin tihti keskmisest tugevam ja kile ei pea lihtsalt vastu sellele. Pealegi valisin mina (Priit tahtis mujale teha) ju kõige tuulisema koha ka kasvuhoonele.

Lisaks tomatitele ja kurkidele loodan oma kasvuhoones järgmisel aastal näha veel erinevaid maitseainetaimi. Plaanis teha üks mõnus riiul neile. Ja kuna meil kasvuhoones kõrgust on piisavalt, siis tahaks ka maasikaid rippuma sinna panna. 

Nüüd peakski minema taimedega 1:0 tegema. Lisaks peab veel need kotid kokku korjama, põhjast katte ära võtma ja selle ära pesema. Siis saab hooaja päris ametlikult ära lõpetada.


Comments

  1. Juba?...Mul alles hakkas hooaeg. Kurgid nagu vorstid.

    ReplyDelete
    Replies
    1. kurgid meil juba mitu nädalat ikka läbi omadega, aga tomatitele pani see kile rebenemine lõpu. Tänane tuul tegi kohe eriliselt katki kasvuhoone - pool katust läinud kasvuhoonel :D

      Delete

Post a Comment