Marguse arstivisiit (229/365)

Beebidega on see "tore" asi, et iga kuu saab ühe korra vähemalt arsti juures käia. Ka siis, kui tervisega miskit häda pole, sest kaalumas ja mõõtmas tuleb ikka käia. Meie perearstil on titade vastuvõtu päevaks teisipäev. Kuna eelmine teisipäev, kui Margusel 1. elukuu täitus oli 1. september ja mul polnud aega arsti ukse taga istuda, siis sai aeg pandud tänaseks.

Arsti ukse taha jõudes oli meie üllatuseks uksel silt, et arsti täna pole. ma juba jõudsin kiruda, et miks keegi teada ei anna, aga kuulsime, et õde oli siiski majas olemas ja rääkis kellegagi kabinetis. Viis minutit üle meie aja ootasin, aga kuna jutust oli kosta, et ei arutata tervisega seotud probleeme, siis põikasin viisakalt ukse vahelt sisse ja uurisin, kas ikka vastuvõtt toimub. Toimus ikka. 

Hakkasin siis Margust lahti riietama. Samal ajal kiitis arsti õde, kui suur ja asjalik poiss Margus on. Margus viisakalt naeratas siis õele, mis tädi veelgi muhedamaks muutis :) Kui riidest lahti saime, ootas ees kaalumine. Kaalu peal numbrid kõikusid tükk aega. Kirja sai 5980 grammi (sünnikaalust +1470). Seejärel ootas ees pikkuse mõõtmine - tulemuseks 61cm (sünnipikkusest +8cm). Mõõtude järgi on meil kodus pigem 2-3 kuune, kui ühekuune laps. 

Meie enda perearsti polnud täna, siis käis teine perearst Margust üle vaatamas. Kuna aga tal oli endal ka vastuvõtt teises kabinetis, siis pidime veidi ootama. See Margusele ei meeldinud ja avaldas seda väga häälekalt ka arstile. Arst vaatas sellest olenemata Marguse üle. Olevat väga asjalik poiss. 

Lõpetuseks saime ühe sutsaka kintsu ka, mis muidugi häälepaeltest viimse kui heli välja pigistas. Kogu riide paneku aja nuttis, kuni Priit ta maha rahustas. Kohe nii rahulikuks muutus, et saime ilusti veel apteegis ja poes ära käia pärast arstikülastust. 

Koju jõudes magas laps veel päris pikalt turvahällis. Ärgates sõi ta kõhu täis ja magas edasi. Sama kordus paari tunni pärast ja seni jätkuvalt veel magab. Ehk vaktsiin väsitas keha ära. Kuna arst hoiatas, et õhtul võib valuvaigistit/palaviku alandajat vaja minna, siis ootame väikse hirmuga õhtut. Aga loodame siiski, et ehk pääseme suuremast virinast. 

Uus arsti visiit on alles oktoobri keskpaigas. Eks siis näha ole, kas vägilane on kasvutempos sama usin või on veidi tagasihoidlikum ;) 


PS. Kuna ma täna ega homme igaksjuhuks õue kõndima ei julge Margusega minna, siis tuleb nädalalõpus päris palju kilomeetreid päevas läbida, et oma nädala eesmärk täis teha.

Comments

 1. Offtopic, aga ma ei ole oma blogis kordagi Mesilase nime maininud. See erineb sinu mõngli nimest vaid ühe tähe poolest, mis on tsipa tugevam kaashäälik.

  Lihtsalt, nii lahe on Margusest lugeda, sest nimed on nii üks ühele. Ja no beebid, kes suudaks beebidele vastu panna? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii äge, et neil nii sarnased nimed :)

   Beebid on jah ühed magnetid. Kõik vanad tädikesed tulevad ka poes jutustama, kui mul Margus kaasas :D

   Delete

Post a Comment