Priidu järgmine projekt (230/365)

Tahaks juba öelda, et kuna Priidul kõik poolikud asjad lõpetatud, siis leidis ta endale uue projekti. Tegelikult poolikud asjad valmis pole, aga uue projekti leidis ta endale küll. Nimelt hakkas mees aknaid tegema.

Mina isiklikult oleks nõus olnud aknad tellima (mitte ainult nõus, vaid lausa eelistasin seda). Kui sel teemal rääkisime, siis oli Priidul ees täpselt selline nägu, mis tal alati on, kui mingi idee jälle küpsema hakkab. No siis sain aru, et akende tellimisest ei ole siin haisugi. Ja kui Priit on pähe võtnud millegi tegemise, siis ei veena teda mitte mingi valemiga ümber.

Põhjus, miks ma tellida eelistasin, ei peitu Priidu oskustest. Kuna ta on õppinud tisler ja  üleüldse on tal kuldsed käed, kui asi puudutab ehitamist, siis ei muretsenud üldse akende välimuse ega toimimise pärast. Pigem oli asi selles, et kui tema mingi projekti ette võtab, siis on on ta 24/7 mõtetega oma projektis ja kõik muu seisab (ta lihtsalt on oma ideest nii vaimustatud). Või tehakse natuke teisi asju siis, kui tige naine orgiga tagumikku juba peksab.

Ja mis veel hullem - saepuru! Alati, kui Priit tuppa tuleb aknaid meisterdamast, on temaga kaasa tulnud terve kilo saepuru, mis mööda elamist laiali lendleb. Nii ma pean päevas sada korda tube pühkima-pesema, et päris kõik kohad sellega kaetud ei saaks. Õhtuks olen enamasti päris tige juba ja nii kui teda ukse peal näen, käsin paljaks end koorida selle sama koha peal :D

Siis, kui akna projekt arenema hakkas, kuulsin peensusteni tappidest, tihenditest (või õigemini nende puudusest tava ehituspoodidest), akna kinnititest jne. Nüüd kuulen pidevalt, kuidas keegi ei müü talle sobivat puitmaterjali (tal on vaja kuuske, aga kõik pidavat müüma mändi). Siiski on tal juba miskit valmis ka saanud. Loodan, et lõpuks (loodetavasti enne lume saabumist) saavad need ikka akendele ette ka :)
Comments

 1. Hahaaa! Täiega mõistan seda saepuru teemat ja seda "keegi-ei-müü-mulle" teemat ka :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei tea jah miks need mehed siis just neid asju alati tahavad, mida saada pole?! :D

   Delete
 2. aga sina ole häppi, täispuidust aknad nagu maast leitud :) (ja kuidas sa veel kunagi oma meest kiidad selle eest, et ta oma väikeste töökate kätega need valmis tegi :).
  teil on ju oma maja, riided võib vahetada ka enne tuppa tulekut. või siis riided töökojas seljast, mingi palakas ümber ja joonelt duši alla.suruõhukompressor on ka väga abiks asi aga ei usu, et see teil olemas ...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ta töökoda ongi meie tulevane suurtuba :D

   Delete
 3. miks okaspuust, minu vanaisa oli puussepp ja tema tegi kõik aknaraamid lehtpuust, tavaliselt veel sookasest, või saarest. Meie majal on tema tehtud aknad ees juba 80 + aastat ja me ei torma neid veel sugugi vahetama. Okaspuu on pehme ja kui halvasti kuivatatud, hakkab vaiku välja ajama.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei oskagi täpselt öelda seda, miks kuusk. Nii palju kui ta jutust aru saanud, siis enamasti pakutakse mändi ja sellega võrreldes kuusk ilmastikukindlam.

   Delete

Post a Comment