Remont vol ei tea mitmes (244/365)

Vaatasin, et pole remondist jälle nii pikalt kirjutanud. Eks see ole selline teema, et iga nädalaselt suuri edasiminekuid pole ja siis nagu pole mõtet kirjutada, kuidas Priit lihvis/värvis/tegi mingit muud asja nädal aega. Aga jah, viimase nädala ta täpselt neid asju ongi teinud.

Nagu aru saate, on ta jätkuvalt akende lainel.Nüüd lõpuks sai tihendid ka kätte. Mingi jama nendega ikkagi on ja midagi peab ta veidi putitama, et ikka ideaalselt asi toimima saada. Ega ma väga sellesse teemasse ei keskendu ausalt. Mu jaoks on oluline, et lõpuks ikka aken toimima hakkaks ja ette saaks.

Vaadata on akent küll juba päris ilus. Sulused, sulgurid ja muud pudinad on küljes juba esimesel aknal. Värvitud on ka, aga vist korra värvib veel. Igatahes täitsa akna nägu on. Ainult klaasid veel puudu.

Muu remont seisab. Sügis hakkab tulema ja vaja õues veidi toimetada. Trimmerdamine ootas pikalt oma aega ja lõpuks selleni ka jõuti. Samuti oleks vaja mõned puud veel maha võtta. Aiamaal ma ikka jupihaaval teen tühjendust borši purki tegemise näol või niisama toiduks kasutades kõike seal leiduvat. Samas on seal jätkuvalt piisavalt asju, et tuleb teha mingi hetk üks lõplik tühjenduskuur. See võtab jälle ühe pika päeva ära.

Vahepeal tegime ühel päeval veidi aukude täitmist ka. Kuna killustikku ja sõelmeid on õuepeal remondist veidi alles, siis tassisime neid tee peale, et autoga päris põhjapidi vastu maad ei hakkaks käima. Hädasti oleks muidugi vaja terve tee ära katta, aga selle kiire asjaga tuleb veidi oodata. Ja muidugi parkla tegemine on ka pooleli ja ootab jätkuvalt oma aega.

Lisaks oli meil vahepeal väike tagasilöök vee avarii näol. Õnneks olin ise samas kõrval, kui vett purskama hakkas ja kahjud on minimaalsed. Aga pagana nõme asi ikkagi.

Nii palju ikkagi pika meenutamise tagajärjel oleme edenenud maja koha pealt, et teisel esikul on põrand maas, uuel ehitatud osal uus katus peal (pruun eterniit, selline tulev tulevikus terve katus), vill seinas ja põranda all. Lambid said ka lae jaoks ostetud, aga ilmselt sinna siseviimistlust enne tegema ei saa asuda, kui aknad valmis.

Ma olen Priidule tähtaja peale pannud, et jõulukuuse tahan ma suurde tuppa püsti panna. Ta väga optimistlik just pole, sest isegi kui tegija on olemas, on vaja selleks ka materjali. Nagu teate, seda niisama ei jagata poes. Seega eks vaatame. Kuidagi tuleb ikka jõuludeks nii kaugele jõuda. Kasvõi siis millegi muu arvelt. (Ma raha teemasid väga pole puudutanud, aga nagu vist olete isegi aru saanud, siis remondiks me laenu võtnud pole. Seega vahetevahel kipuvad asjad venima ka seetõttu ;) )


Comments