Rinnaga või ilma (235/365)

See teema jääb vist elu lõpuni kirgi kütma, kas toita rinnaga või pudeliga? Kas võib avalikult toita või peaks kuskile vetsu peituma? Kõik peavad ju ikka avaldama oma arvamust, et kuidas on õige ja eetiline, et kõigil hea oleks. Ma siis ka kergelt puudutan seda teemat.

Mul on paar korda olnud juba juhtum, kus teoreetiliselt peaks lapsel kohe kohe söögiaeg olema, aga ma ei saa talle sekundi pealt süüa anda. Just sellepärast, et ma olen avalikus kohas. Kui arvate, et ma pelgan teiste pilke, siis kindlasti see nii pole. Ma pole väga häbeneja tüüpi, kui asi puudutab rinnaga söötmist. See aga ei tähenda ka seda, et ma keset poodi rinnad laiali laotaks :D 

Miks aga ma siis pole kohe söötma asunud? Toon siia kohe näite. Olime istumisel, kus oli päris mitu inimest, kes olid minu jaoks võõrad. Seega ei teadnud ma, kas nende jaoks oleks mugav, kui ma rinnaga nende nina all toitma hakkaks. Nii ma eelistasin leida vaikse nurga ja oma ette laps ära sööta. 

Jah, võiks öelda, et nad ei pea siis minu poole vaatama ja ega ma nende silme ees oma tissiga ju vehi. Aga minu jaoks on loogiline, et kui ma olen kuskil üritusel, siis ma ikka arvestan veidike ka teiste külalistega seisukohaga (või eeldusega, et kõik ei suhtu väga hästi avalikult rinnaga toitmisesse). Laps saab söödetud ju ikka. 

Samamoodi arvestan ka poe/kohviku/pargis jalutaja võimaliku negatiivse arvamusega antud teemal. Nii kaua, kui laps just päris näljast ei röögi (ja minu jaoks on absurd minna näljas lapsega poodi), ei hakka ma päris kõndimise pealt rinda paljaks kiskuma. 

Ma üritan küll teiste seisukohti antud teemal arvestada, aga siiski mingi piirini. Söödan seetõttu last rinnast võimalikult varjatult (näiteks kohvikus nurga lauas, kattes rinda salliga), aga ma kindlasti ei hakka sellepärast pudeliga toitma, kui ma kodust väljas olen. Pudeliga toidan ma last siis, kui mul teist valikut pole (seda siis rinnast piima kadumisel või kui ma ise olen füüsiliselt lapsest eemal ja keegi teine peab teda söötma). 

JA kui juba rinnaga toitmine jutuks tuli, siis on mul sellega veel üks probleem. Hea meelega ootaks soovitusi, milliseid rinnapatju soovitate, et neist kasu ka oleks. Praegu kasutusel olevad Liberod on suhteliselt jamad ja enne, kui uut pakki ostma hakkan, uuriks kas mõned Eestis müüdavad ühekordsed oleks piisavalt tugevad, et õhtuks läbi laskma ei hakka. 

Kodus kasutamiseks tellisin just Hiinast korduvkasutatavad. Nende hind on seal nii ulmeodav, et katsetamiseks võtsin kaht erinevat sorti. Eks näha ole, kui kasulikud/kasutud need on, kui kohale jõuavad :) 

Comments

 1. Viimane kord kasutasin vist küll Libero omasid, aga mäletan, et mingi aeg eelistasin Johnsonsi omi, roosas karbis. Aga ka nendega oli päevi, kus need õhtuni vastu ei pidanud ja tuli poole päeva pealt vahetada.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma hetkel loodan, et hiinast tellitud korduvkasutatavad aitavad veidi raha kokku hoida selle koha pealt. Tundub juba, et päris lekkimiskindlaid antud olukorras polegi...

   Delete
 2. Mul oli kõikkidega nii, et mitu paari pâevas. Aga eelistasin õhemaid. Need libero omad olid minu ajal jube paksud. Lemmikud olid mingid lilla pakendiga.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kardangi, et ega pole vist selliseid patju, mis ülihästi kaitseks. Aga ostsin praegu nuki classic ja johnsoni omad prooviks. Lisaks nuki ultra dry comfort omad on proovipakina olemas. Seega lähiajal saan kogemusi jagada, et millised neist parimad.

   Delete
 3. Mul ka ikka kulus neid mitu tükki päevas, ei leidnud ühtegi, mis terve päeva oleks vastupidanud, aga endale meeldisid kõige rohkem libero omad.
  Sõbranna kiidab nüüd prisma Rainbow tooteid nii mähkmeid, kui ka patju, aga kuna ise pole kasutanud, siis ei oska nende suhtes nõu anda, hind tundub küll soodsam, kui teistel.

  Ma ise olin see paha, kes imetas last vist igalpool, aga kuna alati olid imetamisriided ja rätt/lina peal, siis ei näinud probleemi, pigem tiss suhu, kui lapse kisa :D Ise ei näe ka probleemi, kui keegi last imetab.

  ReplyDelete
  Replies
  1. MInu meelest ongi iga ema enda valik, et kus ja kuidas imetab :)

   Delete
  2. See viimane lõik polnud üldse sinu pihta mõeldud :) see pigem üldiselt, kuna mäletan, et sain ikka päris palju kurje pilke, kui julgesin pargipingil linaga tissitada või vaidlust meie emmederühmas, kuni mõni arvas lausa, et üle 2 kuu rinna andmine on perversne. Ise leian ka, et imetamine olgu iga ema enda otsus, aga samas kedagi maha tema veendumuste pärast ma ei teeks. Enda laps sai üle aasta rinda ja veidi kahetsen, et kauem ei andnud, aga kuna igaltpoolt pigem tuli surve stiilis, et tõesti ikka veel annad või mis sa seda lurri ikka toidad, lapsel juba suu peas jne, siis see mõjutas päris palju. Järgmise lapsega teeks kindlasti teisti ja ei laseks end niipalju mõjutada teistel.

   Delete
  3. Ei võtnudki üldse endale suunatuna ;)

   Eks iga järgneva lapsega ollakse paljudes lastega seotud teemades enesekindlam ja teadlikum :)

   Delete

Post a Comment