Sügis on käes ehk haigused on kohal (237/365)

Kõige selgem näitaja, et sügis on käes, on haiguste saabumine. Nii et meil on sügis ametlikult kohale jõudnud. Ise jäin haigeks juba nädalavahetusel. Esmalt oli väike nohu ja ei teinud sellest suuremat numbrit. Nagu ikka, peab ju laskma ikka haigusel tõsisemaks minna. Alles siis tuleb rohud välja otsida ja nüüd tänasest hakkasin siis lõpuks rohtu ka võtma. Täna hommikul ärgates oli tunne, et keegi on mu pead öösel kõvasti peksnud ja nina ka umbe ajanud.

Esmaspäevast on mul Mareli ka kodune. Nädala alguses sai ta isegi endale lasteaia riided selga, aga oli näost kuidagi ära. Kraadisin ta ära ja voilaa - palavik. Muud tal häda polnud, aga jäi koju ikka. Palavik kadus sama kiirelt kui tuli (ehk tänaseks on läinud), aga lasteaeda ma teda saatma praegu ikkagi ei hakka. Tal on veel see luksus, et võib niisama kodus istuda. Marekul seda enam pole.

Meie õnneks Marek haige pole ka. Ta ise selle üle väga rõõmus hommikuti pole, sest Mareli saab voodis edasi lebotada, kui tema juba bussi poole sättima peab. Aga mina olen rahul küll, et ta terve on. Vähemalt üks on suutnud viirustest seni eemale hoida ja minul üks patsient vähem. No Priit ka terve veel, aga tema saab enda ravimisega ise hakkama :)

Nagu aru saite, siis on ka Margus haige. Eks ta minult nakkuse sai. Eile, kui nohu alguse sai, oli ta eriliselt jorin. Ei tahtnud korralikult magada ja jonni oli tavalisest hulga rohkem. Täna selle eest on ta kummaliselt rahulik. Üleval on poole lühemalt, kui muidu (mis haiguse puhul arusaadav), magama jääb ise voodi peal (mida ta muidu ei tee, peaaegu kunagi) ja maganud on kõik uned üle kahe tunni. Ja kui üles ärkab, ei ole kunagi sööginälga peal, mis tavalistel päevadel on. Kuna enamasti on üle kolme tunni juba söömisest möödas olnud, siis ajan ikka sööma. Selle peale itsitatakse natuke aega tissi peale ja lõpuks ikka emme peale käimisel asutakse sööma ka.

Margusele rohtu anda on veel vara, seega võitleme nohuga inhalaatori ja rhinomeri kaasabil. Ei meeldi talle üks ega teine, aga kuidagi saame hakkama. Auru teen inhalaatoriga endale ka, aga lisaks võtan Sinupreti ka. Gelo Myrtol´i on ka kodus, aga seal paki peal kirjas, et imendub rinnapiima. Väidetavalt võib seda võtta ikka, aga hetkel proovime sinupretiga hakkama saada.

Haigus tuli tegelikult suhteliselt kehval ajal, sest homme just vaja lastevanemate koosolekule minna. Tahtsin Marguse kaasa võtta, siis pole ajalist piirangut, aga peab vaatama siis ehk saab kuidagi teisiti ära käia. Või kui homme ikka endal veel nii kehv olla, jääb üldse ära..


Comments