Vanavanematepäev (234/365)

Kuna pole väga arvuti ligi saanud, siis tuleb tagant järgi postitus eelmisest pühapäevast. Oli siis ju üks tähtpäev, mis Eestis on küll suhteliselt nooruke, kuid sisuliselt just suunab meid suuremat tähelepanu pöörama meie vanematele pereliikmetele. Täpsemalt vanavanematele.

Minul endal vanavanemaid ei ole kahjuks. Selle eest on lastel aga vanavanemaid ja vanavanemaid väga palju. Mu lastel on õnn omada hetkel 2 vanaema, 1 vanaisa, 2 vanavanaema ja 1 vanavanaisa. Minu meelest on see väga hea rikkus, mida omada.

Kahjuks kõigi juurde me ühe päeva jooksul siiski ei jõudnud ja pidime piirduma telefonitsi õnnitlemisega. Aga kuna minu ema-isa on siin samal lähedal, siis nendega sai seda tähtpäeva koos tähistatud küll.

Hommikul käisime veel Kabalas vanavanemate päeva üritusel, kus lasteaia lapsed esinesid. Lisaks tehti seal ühiselt suur küpsisetort. Pärast läksime siis maale kooki sööma. Marek ja Mareli tegid mõlemad kaardid ka. Marek oli tubli suur vend ja jagas oma kaarti Margusega. Joonistas ta pildile ja lisas tema nime ka kaardile.

Paljud suhtuvad sellesse tähtpäeva halvasti. Öeldakse, et jälle üks nõme tähtpäev välja mõeldud ja et vanavanematele tuleks kogu aeg meenutada, et nad on meile kallid. Mina nii ei suhtu. Minu meelest on tore, et on üks päev, kus ka vanavanemad saavad olla kõige tähtsamad.

Ei hakka laste vanavanemaid traumeerima nende pildiga Interneti avarustes (:D), nii et peate vaatama mind väga mõnusa padjanäoga (lihtsalt ma jäin sel hommikul Margust söötes magama ja ärkasin väga napilt enne üritust üles alles).


Comments