Viieaastase kodused tööd (240/365)

Mareli on terve selle nädala kodune, kuna esmaspäeval oli tal palavik. Enam tal seda küll pole juba teisipäevast saati, aga hoian teda ikka kodus. Ehk mingi pisik ikka sees ja parem on tal siis olla kodus, teha ennetuseks inhalaatoriga auru (meie Margusega teema ja ta ka hirmsasti tahab) ja tööd teha.

Just nimelt. Olengi nii jube, et panen viieaastase tööd tegema, mitte ei lase tal päevad läbi niisama istuda ja mängida. Tegelikult nii hull see olukord pole ja eks Mareli ikka ise ka tahab tööd teha. Lisaks tegime diili, et kuna praegu ta kõndima minna väga nagunii ei saa, siis peab oma taskuraha välja teenimiseks kõndimise asemel tööd tegema. Ta oli nõus. 

Mis töid see viieaastane siis kodus ära on suutnud teha? Kõige enam meeldib talle pesumajandus. Ta oskab masinat täita ja pesu kuivamast ära korjata. Riputada väga ma ei lase, sest ta ei jaksa pesu raputada piisavalt korralikult. Aga ära korjatud saab küll. 

Nõusid meeldib talle ka pesta, aga vahel meil tekivad selle juures suuremad "arutelud", kas mõni nõu ikka on puhas või ainult tundub nii temale. Aga kergemate nõudega saab ta täitsa edukalt hakkama (ja mõned nõud saan ise üle ka tõmmata hiljem, kui ta ei näe). 

Uueks oskuseks on Marelil õunte puhastamine. Seega saab ta ise endale õunu puhastada ja tükkideks lõigata. Ja muidugi aitab ta siis sel viisil ka moosi keetmiseks õunu puhastada. Tema on koorija ja mina tükeldaja. Töö sujub väga ladusalt nii, sest tema saab oma rütmis teha tööd ja mina ei pea muretsema, et ta noaga sõrme lõikaks (koorimisnoaga puhastab õunu). 

Üks töö, mis ta eile õues tegi, oli sibulate üles korjamine. Ühe satsi sibulaid võtsin juba ligi kuu tagasi üles. Need sai otsa juba ja oli vaja teised ka üles korjata. Mareli lahkelt pakkus end seda tööd tegema ja sai jällegi edukalt hakkama. 

Koristamises oleks ka ta kindlasti kõva käpp, kui ta vaid viitsiks seda teha. See on töö, mille juures ei ole ta enam niivõrd abivalmis. Vähemalt kuni sinnamaani, kui asi põranda pesuni jõuab. Seda võib ta igas asendis teha. 

Asi, milles ta veel väga tubli, on küünte lõikamine. See oskus vajab veel veidi harjutamist ja vahel pean mina mõne koha pealt üle lõikama veidi. Aga õnneks küüned kasvavad nii kiiresti, et igal pühapäeval saab ta seda oskust lihvida. 

Eks nüüd, kui sügis käes, tuleb veel kodutööna juurde jälle puude tuppa tassimine. See talle ka väga ei meeldi, aga tehtud saab. Kui muid asju teeb ta pigem enda pideva pinda käimise tagajärjel, siis selle töö tegemiseks pean mina olema see pinda käija. 

Rohkem Mareli töid hetkel pähe ei tulegi. Eks ta vahel üht ja teist teeb veel, aga viieaastase kohta on ta minu meelest rohkem kui tubli! 

Comments