6. liikumisnädal (259/365)

Kuigi ilmad on juba tunduvalt külmemaks läinud, siis kõndimata ei saanud ka see nädal jätta. Minu puhul tundub, et võiks isegi eesmärki tõstma hakata, sest 30km tuleb suhteliselt kergelt täis, kui just väga nirud ilmad pole või palju kodust väljas toimetamisi. See nädal sai kokku kõnnitud minul 38km ja kaks päeva olid sellised, kus ei kõndinud üldse.

Lastega on aga kuidas kunagi. Mõni nädal saavad nad sujuvalt oma punktid täis, teine kord peab üks või teine lõpus väga palju pingutama. Kui eelmine nädal oli pingutajaks Marek, siis seekord sai Mareli kõvasti vaeva näha, et oma punktid täis saada. Mareli puhul on raskendavaks ka asjaolu, et ta ei sõida rattaga, vaid kõnnib oma punktid. Nii et ühe päevaga 7 punkti ära teha oli päris koormav tema jaoks. Aga ära tegi (mitte jutti muidugi).

Marek sai sel nädalal jälle ühe punkti üle eesmärgi tehtud ja sai lisa 5 senti selle eest. Neile on selle 6 nädalaga juba päris suur summa koguenud (lapse mõistes muidugi). Õnneks nad väga ei torma seda laristama, vaid saavad aru, et kui koguda, saavad nad selle eest midagi suuremat juba osta. Nii ma olengi juba vahepeal osa sente-münte paberraha vastu neil välja vahetanud, et kunagi midagi ostma minnes ainult sentidega kuhugi minema ei pea.

Ei tea, mis see ilmake edaspidi teeb, aga varsti peab vist Mareku ka kõndimise peale üle tooma (ja sellega ka temal nädala eesmärgi 10km peale). Kuigi ta rattaga sõites katab näo ära ja otse külma õhku sisse ei ahmi, siis ikkagi kardan, et varsti on õhk nii külm ja karge juba, et parem oleks, kui ta meiega vaikselt kõndimist harjutaks. Talvel nagunii rattaga sõita ei saa :)


Comments