BareBar toorbatoonid (261/365)

Üks kena Kristiine saatis meile proovimiseks 8 BareBari toorbatooni. Igaüks oli neist erinevat maitset, seega saime proovida ja valida, milline neist meile kõige enam meeldib.

Ega ma ausalt ei teadnudki enne, mis need BareBarid on. Kui pakkumise sain proovimiseks, siis hakkasin uurima. Tundusid täitsa huvitavad asjad. Samas ütlen ka ära, et ega ma väga kõrgeid panuseid esialgu maitsetele ei pannud, sest ei kujutanud ette, mis maitsega need võiks üldse olla.

Et te ka teaksite, millega üldse tegu, siis lühike kirjeldus teile:

BareBar on täiesti naturaalne batoon, mis on tehtud looduse parimatest koostisosadest. BareBari põhiliseks koostisosaks on datlid. Need on loodusliku energia allikad, kus valgud ja süsivesikud on ideaalses vahekorras. Terved datlid, marjad, viljad ja seemned on purustatud ja külmpressitud suupäraseks batooniks. Tootmisprotsessi käigus ei ole BareBare kuumutatud üle 42 kraadi, mis tähendab, et kõik tähtsad toitained ja aktiivsed koostisained on säilinud. BareBarid on 90-95% ulatuses vabad küllastatud rasvadest ja ei sisalda kunagi lisaaineid, neisse ei ole lisatud suhkrut ning need on piima, laktoosi ja gluteenivabad. 

Seda tarka juttu siia juuurde võiks ma pikalt kirjutada, miks see on parem valik, kui poes müüdavad müslibatoonid või šokolaadiampsuke. Aga usun, et kõik laseks jooksvalt selle jutu mööda. Ütlen vaid nii palju veel enne maitsetest rääkimist, et mina näen neid kui head vahepala endale käekotti või lapsele koolikoti nurka.

Nüüd maitsed. Esimesena maitsesime õuna ja kaneeli maitselist toorbatooni. Kuna ootused väga suured polnud, siis võtsin väikse ampsukese. Mu eelarvamused, et ilma suhkru ja meeta asi, ei saa magus olla, kadus hetkega. See oli väga hea batoon. Lausa nii hea, et mina rohkem, kui ühe ampsu seda ei saanud. Ülejäänud kadus kiirelt Mareku kõhtu. Ja kui Marek sööb, siis see on ülim kiitus toidule :)

Teisena proovisime punaste marjadega batooni. Maitselt jäi ta esimesena proovitud batoonile alla, aga hea oli ta samuti. Kuna seal ei olnud minu jaoks sellist väga tugeva maitsega lisandit datlile, siis käis viimase maitse üle ja seda marjade maitset eriti minu jaoks tunda polnud. Arvas ka Marek, et ei olnud see nii hea, kui esimene, aga ära sõi ta selle ikkagi ise ja mulle jättis jällegi vaid maitsmise rõõmu.

Kolmandana proovisime jõhvika oma. Kuna meil kellelegi jõhvikad ei maitse ja batoonil oli jõhvikamaitse täitsa tuntavalt olemas, siis meile see väga peale ei läinud. Aga sellele, kes jõhvikaid armastab, on see kindlasti väga hea vahepala.

Neljandana läks katsetamiseks mustika ja banaanimaitseline. Kui siiani said lapsed valida, mis maitse võtame, siis seda maitset tahtsin ma ise väga maitseda. Kuna nüüdseks oli mu ootused juba väga suured maitsete suhtes, siis ma ei pidanud pettuma. Hästi mõnus mahe maitse. Seda ma lastele ei loovutanud ka. Andsin neile nüüd võimaluse vaid maitsta ja ülejäänud sõin ise ära.

Viiendanda valis Mareli proovimiseks datli, mango, mee, ingveri  batooni. Hästi mõnus ja meeldivalt magus batoon. Lastele väga meeldis. Ma ei erista täpselt ära, mille maitse see oli, aga üks maitsetest jäi järelmaiguna suhu hästi mõnusalt pidama.

Kuuendana proovisime datli kookose batooni. Selle peale ütles Marek kohe, et see on nii hea! No ja võite arvata, kuhu see sujuvalt kadus :D

Kuniks Marek kookose oma ja Mareli mee-ingveri oma sõi, võtsin mina katsetamiseks vürtsika tsitruse batooni. Marek arvas, et see on kindlasti jube. Mina aga just ootasin selle omapärast koosluse maitset ja see oli tõesti huvitava maitsega. Sidruni maitse oli esimene, mis tuntav suus oli. Ja pärast söömist lõi suu kergelt õhkama. Seda just igapäevaselt ma vahepalaks ilmselt ei võtaks, aga kord nädalas sellist eksootilisemat maitset proovida oleks päris tore.

Viimasena proovisime apelsini astelpaju maitselist toorbatooni. Ei olnud see ei minu, Mareli ega Mareku maitsele sobiv. Apelsini maik oli küll hea asja juures, aga mingi kõrvalmaitse polnud sobiv meie jaoks. Kuna sel päeval ta söödud ei saanudki, proovisin järgmisel päeval seda uuesti. Ütleme nii, et kui eelnevalt teisi ja paremaid söönud pole, siis tundub täitsa söödav, aga siiski saadud valikust meie jaoks kõige kehvem.

Kui ma kohe homme päev endale neid tellima hakkaks (tellida saab SIIT) ja peaks valima kolm maitset, mis olid parimad, siis valiks mustika-banaani, datli-kookose ja õuna-kaneeli maitselise. Need läksid ka lastele hästi peale. Kui aga teist keegi tellima hakkab, siis soovitan ikkagi kõiki proovida. Enda maitsemeel on ikkagi kuningas. Lihtsalt mainin ära, et kui sulle datlid kohe üldse ei maitse, siis nende batoonide puhul on kõigis nendes see tunda (mõnes vähem, mõnes rohkem).
Comments