Esimene veerand koolis (263/365)

Kuigi Marekul on koolis veerandite asemel trimestrid, siis selle nädalaga saab veerandik sellest kooliaastast ikkagi läbi ja ootamas on esimene vaheaeg. Ma ootan seda juba nii väga. Vist isegi rohkem, kui Marek ise :D Põhjus, miks me mõlemad ootame on lihtne - siis saab kauem magada. No mina just magada ei saa kauem (Margust need koolipäevad ju ei huvita), aga voodis lebotada saab ikka kauem :)

Kuidas siis see esimene periood koolist läinud on? Algus läks veidike üle kivide ja kändude. Tagant järgi võib vist võtta, et poisid pidid peale pikka suvist lahusolekut veidike kohanema uute tingimuste ja jälle igapäevase koos olemisega. Nii sai veidi nokitud ja torgitud üksteist. Korra pidi emme ka kurjemat häält tegema, aga sellega asi piirdus. Hetkel tundub, et asjad on klaaritud ära ja edaspidine suhtlus sujub juba libedamalt.

Hindeid saavad nad ka juba. Marekul seni kõik viied. Ega esimesest klassist muud ootagi :) Eks see hindamine hetkel pigem selline motiveerimise võimalus ja kes poleks uhke, kui kodus saab päeviku lahti lüüa ja seal kõik ilusad viielised reas. Eks seda viite saamist kergendab fakt, et tal on lugemine väga ladus nii trüki- kui kirjatähtedes. Aga käekiri pole ta parim külg (nagu minul endalgi), seega mingi hetk, kui käekirja harjutamise eest hakkavad hindeid saama, ei ole tal see eluke enam nii kerge.

Ühe märkuse on ka Marek saanud. Kirjutame selle tema tujutsemise arvele. Ei olnud ta veel täpselt selle koolisüsteemile pihta saanud, et kohati tulebki veidi enam pingutada kui harjunud ja teha asju nendel aegadel, kui õpetajal ettenähtud, mitte kui tema seda tahab.

Kui nüüd need esimesed nokkimised välja jätta, siis Marekule koolis meeldib. Eriti meeldib talle kodust igasugu raamatuid kaasa võtta ja neid õpetajatele näidata. Ja legod käivad ka siiani kaasa, et pikapäeva rühmas või vahetundides nendega mängida (loodan, et tunniajal on nad ikka ilusti karbis :D).

Kooli ringidest käib ta rütmikas ja mudilaskooris. Kuigi see pole ring, siis ujumas käivad ka kooliga. Lisaks on tal üks ujumistrenn lisaks kooliväliselt. Kooli spordiringis ta käia ei taha, aga järgmisest kuust saame kuu aega ühe spetsialisti juures võimlemas ka käia ja siis on meil ka kondikava, mille järgi kodus trenni teha.Veidi kahju tal on, et puutööringi neid veel ei võeta, aga lubas issiga kodus harjutama hakata. Siis vanemaks saades on osavam seal ringis.

Mis vaheajal plaanis siis on? Täiesti plaanivabalt võtta mõned päevad. Kuna kooliajast ei tahtnud väga Marekul puududa lasta, siis saab tema vaheajal kaks päeva Tartu haiglas ka istuda koos Priiduga. Ehk üritame midagi spontaanselt enne haiglasse minekut ära ka teha või kuskil käia, eks näis. Kõik oleneb ju kuidas tervis kõigil on.


Comments

  1. Ehmatasid mu praegu selle koolivaheajaga nii ära. Sinu postitusest saab aru, et vaheaeg algab järgmise nädala lõpus. Ma jõudsin juba ärevile minna, et ma olen oma plaanid kõik valesti teinud :D Õnneks lõpeb see veerand siiski selle nädala lõpus.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Parandasin sõnastust, et mõni veel atakki ei saaks :D

      Delete

Post a Comment