Järjekordne lahing närilistega (282/365)

Üks märk, mis sügise tulekut juba varakult ennustab on hiirte tuppa trügimine. Võitle nendega mis tahes rohuga (loe mürgiga), aga igal sügisel on ikka üks ja sama jant. Priit paar päeva tagasi ütles, et enam kahest lõksust, mida ta sõdimiseks kasutab, ei aita. Tuleb juurde muretseda, sest igapäevasest lõksude tühjendamisest ei ole erilist tolku. Ikka nad, kurjamid, jalutavad mööda maja nagu kuningad.

Enne mind ei ajanud nad väga närvi. No jah, ikka nõme oli, kui mõni magamistoa kapi all krõbistas või köögis ringi jooksis. Aga üritasin neid mitte tähele panna ja võitluse Priidu õlgadele jätta. Nüüd aga viskas mul üle. Nimelt suutsid nad miskit olulist nahka panna. 

Mul kadus Marguse lutt paar päeva tagasi ära. Kiire oli ja ei hakanud taga otsima. Võtsin teise lihtsalt kasutusele. Hiljem vaatasin küll, et kuhu see kaduda võis, aga ei jäänud kuskilt silma. Täna Mareku terav silm leidis selle siiski voodi alt üles. Aga üles leidmisest pole kasu, sest lutt on kasutuskõlbmatu. 

Mõni hiirepoiss on vist valesti aru saanud luti kasutusest ja oli väheke oma hambaid teritanud meie luti peal. Halloo!?!? Nüüd  ma lähen ise poodi lõkse ja mürki ostma! Olgu viimne kui näriline siit elamisest kadunud. 


Comments

 1. Kust kaudu nad teil üldse tuppa saavad?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma arvan, et vundamendi alt tulevad põranda alla ja kuna enamus põrandaid veel uuendamata, siis sealt nad saavadki sisse. Vundamendi ääres õues pidevalt augud mullas.

   Delete
 2. Meil on "sada" kassi hoovi peal ja ikka on toas krõbistamist. Hiir poeb igalt poolt läbi. Meena ei julenud täna öösel isegi oma toas magada, täitsa paanikas teine. Kass pole nõus tuppa ka tulema jahile. Õudsad loomad. Hiired ma mõtlen:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. õudsad jah. Kuigi mul Mareli kodustaks neeed kõik ära. Ma ise väiksena ka fännasin neid, kui nad meil külmkapi all elasid :P

   Delete

Post a Comment