Kahekuune Margus (249/365)

Jälle on kuu mööda saanud ja Margus on juba kahekuune. Vaatame siis üle, kui palju ta selle kuuga arenenud on. Kasvu parameetrite koha pealt kommenteerida praegu veel ei tea, sest arst on alles 13. oktoober, aga esimese kuu mõõtud (5980g ja 61cm) on ammu seljatatud.

Margusel tuleb väga hästi välja pea hoidmine. Süles hoiab oma pead väga kaua ilusti püsti ja "nokkimise" tekkimiseni läheb ikka päris mitu minutit või veel kauemgi. Samas kõhuli olles see pea hoidmine nii hästi välja ei tule. Eks kõhuli raskem ka, eriti kuna rindkere ta veel ei tõsta ja kätele toetada ei oska.

Naeratamise koha pealt on ka kõva areng toimunud. Nüüd ta naeratab kõigile vastu, kui tal hea tuju on. Vahel mängime kodus "kus on beebi" mängu. Siis ma teen talle igasugu imelikke hääli ja nägusid ja tal nalja kui palju. Vahel, kui ma temaga nutuhoo ajal räägin, siis ka vaikselt üritab vastu naeratada, aga ega endalgi naer hästi välja tule, kui kuskilt seest miskit haiget teeb.

Lisaks vastu naeratamisele on ta ka juba muud moodi suhtlemisaldis. Kui ma räägin temaga, siis ta üritab ära kaardistada, kust poolt hääl tuleb ja siis jälgib silmadega minu liikumist. Eriti hästi tajub ta, kui ma toast jooksu olen pannud. Siis kutsutakse emme väga häälekalt tuppa tagasi.

Muidugi toimub seda vastu jutustamist ka muud moodi, kui vaid kisades. Juttu jätkub tal ikka veel terveks päevaks ja kauemakski. Seetõttu on mees lausa kõrvatroppidega magama hakanud, sest Margus jutustab öö läbi nii kõvasti (ja seda muidugi ise sügavas unes olles). Aga mind ei häiri. Ehk seetõttu, et selle häälega magamise omaduse on ta minult pärinud.

Möödunud kuu läks meil üldjoontes väga rahulikult. Aga nii nagu eelmise kuu täitumisel tabas meid väike haiguselaine, on ka seekord nii. Paar päeva tagasi tuli Margust ja ülejäänud pere kõhuviirus kimbutama. Pisikesele tegi see päris palju piina. Hetkega olid unustatud pikad uned ja veel pikemad söögipausid. Aga haiguse ajal (eriti, kus vedelikku kaotatakse) tulebki tihedamini last toita. Aga nüüd õnneks hakkame sellest lahti saama ja ehk tuleb päeva-paari pärast me rahulikult unelev laps ka tagasi.


Comments