Kes jääb lapsega koju? (262/365)

Kui laps sünnib, siis enamus ei kaalugi, et lapsega jääks koju isa ja ema saaks tööle tagasi minna peale dekreeti. Isegi seadus on nii sätestatud, et lapse esimesed 70 elupäeva peab ema lapsega kodune olema ja isal võimalust isapuhkusele jääda sel ajal ei ole. Meie jaoks see nii utoopiline plaan ei ole, et Priit Margusega koju jääks.

Siiani oligi plaan, et mina lähen detsembri või jaanuari algusest tööle tagasi. Nagu olen varemgi kirjutanud, siis mul pole kahtlustki, et ta Margusega hakkama ei saaks. Kindlasti saaks. Ainult söötmisega oleks mul rohkem majandamist, sest peaks välja lüpsma piima hakkama. 

Kui vaadata majanduslikult, siis oleks tema koju jäämine tunduvalt parem idee, kui see, et mina istun kodus. Siiski ei tulnud Priidu koju jäämine meil plaanidesse rahalistel kaalutlustel. Ma ei ole väga seda siin kajastanud, aga kevadel juhtus selline paha asi, et Priit ei saanud enam tööle sõita. Kuna aga ta töö oli selline, kus ta samuti pidi rooli keerama, siis jäi ka see koheselt ära. Nii tuligi mõte, et kuniks olukord on taastunud ja tal võimalus autoroolis jälle olla, jääb tema beebiga koju. 

Eks ta vahepeal ikka otsis ka võimalust, et kuhugi mujale tööle minna. Aga hirmul on suured silmad ja kui ta tõi põhjuse, miks tal uut töökohta on vaja, öeldi enamus kohtadest viisakalt kohe ära, et nad ei võta seda vastutust. Tahaks mõnele selle peale kohe üle kukla millegagi tõmmata. No igatahes tõenäosus, et ta enne aasta lõppu kuhugi tööle saaks oli suhteliselt null (jah, ühte kohta oleks saanud, aga sinna poleks mitte kuidagi ta kohale jõudnud, sest autoga ta ju minna ei saaks ja minul igal hommikul viia ja õhtul järgi minna oleks palga nii ära söönud, et see oleks juba mõttetu punnitamine olnud). 

Kusjuures minu jaoks oli see nii ulmeline, sest (täiesti erapooletult öeldes) ei tea mina teist nii head töömeest, kui Priit on. Ta oskab peaaegu kõike teha. Ja mida ta ei oska, haarab ta juhendamisel linnu lennult või veidi ajaga leiutab ise ka välja. See on ka tegelikult põhjus, miks ta nüüd lõpuks tööle tagasi minna sai. 

Kogu selle aja, kui ta nüüd kodus istus, oli ta oma töökohaga sidet pidanud, et kuidas olukord on jne. Nüüd nad tegid superüllatuse. Nimelt tegid nad ettepaneku võtta Priit vahetuste välisel ajal tööle tagasi. Nad andsid talle nö multifunktsionaalse ameti, kus ta saabki teha eri asju, millega ta tohib tegeleda. Ja tal on luba tööle tulla siis, kui esimene buss sinna jõuab ja lõpetada nii, et bussiga koju ka saaks. 

Meile see variant sobib ja isapuhkuse ootusest sai kiirelt emapuhkuse jätkamine. Kuigi ma mingis mõttes ootasin tööle minekut ja olin vaimselt selleks end valmistanud juba, siis olen ma praeguse lahendusega väga rahul. Esiteks ei pea ma ise kogu selle piimamajandusega mässama. Teiseks jääb ära lisastress, mis jälle uue rutiini tekitamisega raudselt tekiks ja kolmandaks saab Priit kodust välja (olgem ausad, keegi meist ei tahaks 24/7 kodus istuda ja nii mitu kuud või aastat).


Comments