Lasteaiad sotsiaalmeedias (268/365)

Gätlin kirjutas oma blogis antud teemal ja kuna kommentaar oleks läinud liiga pikaks, siis ma kirjutan sellest juba pikemalt oma blogis :)

Mareli rühmal ei ole oma facebooki lehte. Selle eest on neil lasteaias Eliis. Eliis on nagu e-kool, ainult lasteaiale mõeldud. Seal saab vanematele infot jagada ja vanemad saavad näha, mida lapsed päeva jooksul on teinud. Tihti lisavad õpetajad  ka pilte üritustest või õppetegevustest. Ühesõnaga täidab ära nii facebooki grupi, e-maili kui fotode jagamise saidi ülesanded korraga. Ainuke miinus asja juures on see, et sa ei saa seda  vanemana nii mööda minnes üle vaadata nagu FB grupi puhul. Sinna tuleb ikka eraldi sisse logida.

Mul endal tööl (jah, nüüd on see ainuke püha kord, kus ma oma tööst täpsemalt räägin) on rühma jaoks facebook´is grupp. Õpetajana on see selles mõttes väga mugav, et ma näen ära, kes vanematest on teadet näinud ja kes mitte. Näiteks mõne kiirema teate puhul tean, kellele ma pean üle helistama ja kes on juba seda teadet internetist lugenud. Piltide koha pealt saab alati vanemate käest küsida, kas tohib nende lapsi pildistada ja nendest pilte sinna gruppi üles panna või ei. Meil oli piltide koha pealt reegel, et gruppi üles pandud pilte me ei jaga.

Ma parema meelega õpetajana eelistaks nende kahe võimaluse vahel valides Eliisi. Kui Eliis on lasteaeda tekitatud, siis sinna märgib õpetaja nagunii üles igapäevased tegevused, eesolevad üritused, saadab olulisemat infot jne. Siis jääb ära topelt info jagamine ja õppetegevustest ülevaate andmine eri kanalite kaudu.Veidi ehk turvalisem keskkond ka piltide mõttes (kuigi ka sealt saab pildid alla laadida ja soovi korral endale FB lehele lisada).  Samas vanemana on hea lihtne telefoniga facebook´ist läbi hüpata ja teated ära lugeda.

Marekul koolis aga on nii e-kool (ehk siis lasteaia mõttes Eliis) kui FB grupp. Nii on mõlema viisi miinused ära nullitud ja kogu info jõuab õigeaegselt kohale. Ka siis, kui e-kooli igapäevaselt ei jõua :)


Comments