Marguse nänn (252/365)


Kuna kommentaarides tunti huvi, milliseid asju Margusega kasutan, siis jõudsin lõpuks selle postituse valmimiseni ka. Viimasel ajal on hästi palju räägitud blogide eetikast seoses asjade kiitmise-laitmisega, siis pean ära mainima, et allpool olev tekst ei ole mitte mingil moel sponsoreeritud või mõjutatud :)

Alustame mähkmete teemaga. Marguse tagumik on saanud tunda kolme erinevat mähet - libero, huggies ja loving touch. Ükski neist talle löövet tekitanud pole, mis minu laste puhul on täitsa ime (Marek ja Mareli olid väga tundlikud neile korduvkasutatavatele mähkmetele). Seega on sellel korral mul lausa valikuvabadus, et mis mähkmeid osta. Kuna viimasel ajal on olnud väga häid soodukaid just libero mähkmetele, siis olengi hetkel nende peale jäänud. Hetkel on kusjuures mul nii palju mähkmeid ette varutud, et enne uut aastat loodetavasti mähkmeid ostma ei pea.

Mähkmetelt edasi liikudes niisketele salvrättidele, võib öelda, et ka neid olen kasutanud kolme firma omasid. Ühed, mis mulle üldse ei meeldinud ja enam ei osta on Huggies´e omad. Ei olnud üldse eriti niisked, läksid pakist välja tõmmates katki ja üldse olid kuidagi imelikud. Eks huggies´el on ka mitu erinevat varianti, aga ausalt ei kutsu uuesti katsetama. Mis sellest, et praegu neil selveris jälle väga hea hind (3pk=3eur).

Teine sort, mida hetkel kõige enam katsetanud olen, on Pampersi omad. Nende peale hetkel olengi püsima jäänud. Kuigi Pampersil peab ka vaatama, mis sorti võtta. Kasutame hetkel baby fresh clean salfakid, aga juurde tellisin sensitive omi (tellin välismaalt odavamalt, kui Eestis müüakse). Meeldisid veidi enam. Lisaks eelnevate firmade omadele olen kasutanud ka Brittoni omi. Need meeldisid mulle ka väga. Kui Pampersi omi saksamaalt väga odavalt tellida ei saaks, siis ma kindlasti jääks Brittoni niiskeid salfakaid ostma.

Kreeme me väga palju kehale ei kasuta. Alguses, peale sündi, oli veidi nahaga probleeme ja siis sai ostetud Essex plus. Aga seda läks vaja kuskil ühe kuu jagu. Siis oli nahk juba nii palju uuenenud, et kuivad kohad olid kadunud.

Ainuke kreem, mida tihedamini kasutame, on bebanthen salv. See on meil kasutusel mähkmealuskreemina. Nii et kui mingi lööve alge peaks tekkima, siis kohe paneme kreemi peale ja korras see pepu jälle ongi. Seda salvi on meil juba kaks tuubi läinud (endale kulus päris palju alguses nibudele ka) ja kolmas tuub juba kapis ootamas kasutamist. Kuna seda salvi võib ka hiljem vaja minna marrastustele määrimiseks, siis enamasti üritan vaadata, et vähem kui pool tuubi seda kodus ei oleks ja täiendan varusid juba varakult.

Igapäevasesse "ilunurka" kuulub veel humer, millega puhastame silmi (ma ei teadnuki eelnevate lastega, et nii võib teha). Vahel tuleb seda ninna ka tilgutada, aga õnneks siiski harva. Ja muidugi vatitikud ja vatipadjad on Marguse ilutoodete riiulil. Ja lutt on ka igapäevane, aga sellest kirjutasin juba ükskord varem (vajuta SIIA).

Ega rohkem hetkel midagi väga ei kasuta. Enda koha pealt on rinnapadjad üks asi, mida väga palju läheb, aga sellest mõni teine kord. Hetkel katsetan erinevaid, et saaks teile ülevaate teha. Aga kuna korduvkasutatavad pole veel Hiinast saabunud, siis see teema ootab samuti veel ilmumisega.

Korduvkasutatavaid mähkmeid tahaks ka kunagi kasutama hakata. Aga hetkel veel nii tubli ja asjalik ei ole. Ehk siis, kui Margus saab jalad alla. Eks vaatame.


Comments

 1. Tegelt on haiglad nii erinevad ja samas eks ajaga ka asjad muutuvad :D

  Mul just tallinnas humeriga kästi puhastada silmi 5 aastat tagasi ja muu oli suht keelatud. Naba jaoks oli saialilletinktuur. Nüüd sain teada, et nii silmad, kui ka naba tehakse praegu vaid tavalise veega ja muud ei soovitata, mida kuuldes pidin algul pikali kukkuma ja arvama, et tehakse nalja, sest kui puhas saab tavaline kraanivesi (kaevu) olla, et ma sellega naba puhastaks ja see ilusti ära kuivaks, aga tuleb välja, et see uus komme ja asjad nüüd nii.

  Ise soovitaks sul proovida ka primast X-Tra omi, ei haise, hind väga soodne ja muidu väga mugavad ja ei lähe kergelt katki ka. https://www.prismamarket.ee/#!/entry/7340011335931

  ReplyDelete
  Replies
  1. Prismasse väga ei satu, aga peaks meelde jätma ja suuremasse linna minnes ära proovima:)

   Ja haiglas ja nende soovitused on jah seinast seina. Mina naba puhastamisega tegin ikka nii, nagu eelnevatega. Kusjuures korra proovisin, et jätan rohelise ära, aga kohe hakkas naba punetama. Seega mõnikord on ikka see vana hea tarkus kõikse parem, vähemalt minu laste puhul (mis ei tähenda, et mõne lapse puhul ei saaks ka ainult veega hakkama).

   Delete

Post a Comment