Mida sa teed seal kodus? (274/365)

Tihti peale on õhtul toas ringi vaadates tunne, et mida paganat ma päev otsa tegin, sest enamasti pole nagu väga näga, et ma üldse midagi koristanud, sättinud või kraaminud oleks. Njah, eks neid päevi ole ka, kus mitte midagi ei tee. Ja mitte midagi tegemise päeval on ikkagi nõudepesu, söögitegemine ja pesumasina täitmine kohustuslik. Ühesõnaga mõtlesin väikse ülevaate teha, milline mu üks tavaline päev välja võib näha. See on rohkem iseendale. Tõestamaks, et ma ikka nagu midagi teen, isegi kui see välja ei paista :D

Hommik. Äratus. Enne, kui Margus üles ärkab, panen pesumasina käima. Pesen hambad-näo. Peale seda haaran arvuti ja teen ühe tellimuse kinnituse ära, mida täna lubasin teha. Margus ärkab poole pealt üles, aga lõpetan kiiresti ära ja jonni veel ei tule. 

Järgneb Marguse aeg. Mähkmevahetus, riided seljast ja uued selga, söömine. Samal ajal saab telefoniga facebook´ile tiiru peale teha. Margus jääb voodi peale chillima, ma hakkan pesu kuivamast ära korjama. Teised lapsed ka hakkavad ärkama. 

Kui Priit tööle saadetud, panen Marguse kärru magama lootes, et tuleb pikem uni. Täna õnneks tuli. Saan tema une ajaga õuest niisked asjad tuppa tuua, kuivad asjad kappi ära panna, nõud ära pesta, lastele hommikusöögi ära teha, õhtuks kartulid valmis koorida, ise kõhu täis süüa, pesu masinast õue kuivama viia. Ja siis ärkab Margus. 

Margusega tuppa, tema söötmine, mähkmevahetus. Suuremad tahavad Margusega jutustada. Jätan nad siis jutustama ja lähen panen ise uue masinatäis pesu käima. Kiirelt vaatan ka korra veel arvutisse ja panen blogisse ühe postituse draftist üles. Siis lähen vestlen ka väheke lastega. 

Ega Marguse üleval oleku ajad on veel suhteliselt napid, seega saame juba jälle riidesse hakata panema ja vankriga õue. Kuna veel on mõned asjad teha, siis kõigutan veidike käru maja ees. Samal ajal viin biojäätmed (olgu, maakeeli solgiämber :D) välja. Sellest piisab, et Margus magab ja lükkan ta sujuvalt akna alla monitoriga. 

Tuppa minnes panen voodisse puhtad pesud ja hakkan lõunasööki tegema. Selle une ajal jõuan toas ära teha jällegi paljutki. Kuivad nõud saab koristatud, veidi veel hommikusest tekkinud nõusid jõuan ka pesta.  Vahepeal saab masin jälle töö lõpetada ja saan uue laari pesu kuivama panna. Ja muidugi lõunasöök saab kõige muu kõrvalt jooksvalt valmis ja kõhu saan ka jälle täis süüa. Natuke varajane sai see lõunasöök, aga pole hullu. Hommik oli ka varajane ja kõht urises vaikselt juba nagunii. 

Kuna Margus veel ärganud pole, siis panen uue täie pesu ka masinasse ja teen puhkepausi, et veidi netis ringi surfata ja siia poole päeva tegevused kirja panna. Muidu lihtsalt läheb meelest ära, mida ma teinud olen. Ahjaa, kell on alles 11.45.

***

Tavaliselt teine pool päevast on veidi lebom, vähemalt kodutööde koha pealt. Kui ükskord Margus ärkas (see juhtus päris tükk aega peale kella kahtteist), siis jätkus päev voodis lebotades. Alguses mängisin lastega, pärast jäin Margusega lõunaunne. Kui unest ärkasime, siis mängisime voodis edasi, kuni uue une ajani.

Kuna hirmsasti oli vaja poodi minna, siis sättisin mineku nii, et mööda minnes saaks Priidu ka koju tuua. Nii siis järgmise une veetsimegi autoga sõites ja poes käies.

Koju jõudes jäi Margus Priiduga hängima ja mina hakkasin süüa tegema. Samal ajal panin pesumasinast pesu ka kuivama. Õhtusöögi tegemisega töö mõttes sai päev läbi, sest õhtusel ajal Margus väga ei fänna minu ringi tuuseldamist ja arvab, et ma peaks terve õhtu temaga tegelema. Eks siis nii teemegi :)

Kui nüüd nii kokku lugeda, siis sai nagu miskit tehtud ja samas ei saanud ka, sest tegelikult tahtsin veel kõndima minna, aiamaad veidi kaevata ja vannitoa-wc ära koristada. Oh well, eks siis proovime need mõnel järgmisel päeval ära teha.

Kunagi Henry jagas oma blogis lahedat kodutööde jaotust, kus tal oli päevaliselt kirjas, mida mis päev tehtud peab saama. Peaks ka endale sellise asja välja kujundama. Siis ongi igal päeval omad tööd, mitte ei tee siis, kui aega parajasti on. Nagu me teame, siis aega enamasti lihtsalt polegi.

Lõpetuseks peaks vist ütlema, et kui ma nüüd ei teeks neid "ma pole eriti midagi teinud"  asju, siis seis oleks lõpus selline (ainult väiksema aru lastega ja koerad meil toas ei käi ):


Comments

  1. Mulle tohutult meeldivad sellised reaalsed postitused. Eriti koos selle fotoga. Iga kodune ema (mina ka) kuuleb korduvalt, et mida sa päev otsa teinud oled? Aga see pilt on jah parim vastus, et vaid asjade tegemata jätmine näitab, kui palju tegelikult iga päev tehtud saab.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Kodutöödest väga paljud on sellised, mille tegemise vilju kaua nautida ei saa. Riided, nõud saavad jälle mustaks ja tuba läheb sassi. Nii hakkadki aga järgmisel päeval sama ringiga uuesti pihta. ;)

      Delete

Post a Comment