Purjus alaealine tee ääres? (276/365)

Sõidan mina rahulikult autoga ja näen kaugelt kedagi tee ääres. Lähemale jõudes vaatan, et jubedalt tuikub see inimene. Võtan juba varakult veidi tempo maha. Tee oli väga kitsas ja käänuline selle koha pealt ja ei ole eriti huvitatud, et mõni joodik auto ette maanduks.

Veelgi lähemale jõudes saan aru, et täiskasvanu see inimene kindlasti ei ole. Kuidagi liiga lühike ja kleenuke selleks. Jõudsin juba peas kiruda, et pagana nolgid. Joovad end täis ja siis tuiguvad siin tee ääres.

Kui vaikselt end mööda hiivasin sellest tuikuvast poisikesest sain aru, et tegu polnud üldse joobes isikuga. Laps oli ta küll, aga tema tuikumine ei tulnud alkoholi tarbimisest. Tegelikult oli tal nutikas käes ja ta mängis/surfas netis/ tegi midagi muud vägagi tähelepanu köitvat. Seega ei pannud ta ise arvatavasti tähelegi, et ta kõnnib nii, et vahepeal juba autotee peal.

Sõitsin inertsist edasi ja kirusin siis seal roolis. Paari minuti pärast alles koitis, et oleks võinud tegelikult korraks seisma jääda ja sõnad peale lugeda. Omaasi, kas minu manitsustest noorele poisihakatisele oleks midagi kahe kõrva vahele ka jäänud. Mõtlesin, et ehk tagasi tulles on veel tee ääres ja siis pean kinni. Kahjuks polnud, seega vähemalt elas ta kuskil läheduses ja väga kaugele tal sel viisil kõndida polnud vaja.

Mis siit kogemusest õppida? Esiteks endale märkus, et järgmine kord võiks ikka seisma jääda, kui midagi sellist tee ääres näen. Tulevikuks panin endale kõrva taha  ka teadmise, et kui kord Marek üksi  jala koju hakkab käima, siis saab ta söögi alla ja söögi peale juttu, et tee ääres kõndides ei mängita telefoniga!


Comments

  1. Meil oli reede õhtul olukord kus pimedas asula vahel sõitsid kaks last rattaga(4-5 aastased) ja meie nägime neid vaid siis kui olime nende kõrval. Nad oleks meile äärepealt rattaga ette keeranud. Rattal tuled/helkurid puudusid-oli vaid üks helkur pedaali küljes aga selle varjas ära taga istuja. Keerasime auto ümber ja läksime küsima kuhu nad teel. tuli välja,et neil vaja veel tee ületada! No anna abi- ma siis tulin autost välja ja kõndisin nende kõrval kuni õige kohani ja siis aitasin nad üle tee. Kahjuks polnud ühtegi helkurit ka autos :( Tuli mõte neid hulgim varuda ja siis vajadusel saaks jagada! Lastest oli niii kahju!

    ReplyDelete
    Replies
    1. eks see helkuri olulisus olegi ju vanemate töö selgeks teha, aga millegi pärast on nii palju peresid, kus asi vastupidi käib (koolis tehakse nii head selgitustööd lastele ju)

      Delete

Post a Comment