Rotaviiruse vaktsiin (269/365)

Eelmisest aastast lisati rotaviiruse vaktsiin tasuta tehtavate vaktsiinide hulka. Kuna rotaviirus ise on väga kohutav haigus pisikesele lapsele, siis saan täiesti aru, miks seda tahetakse teha ja ka Margus saab need vaktsiinid kätte. Ühe ta juba sai, teise saab kolme kuuselt ja viimane oli 4,5 kuuselt, kui ma nüüd ei eksi.

Vaktsiini saamine ise on toredam, kui teised, sest seda ei süstita vaid lastakse väiksest pudelikesest suhu. Väidetavalt pidi see magus löga olema ja enamustele beebidele pidi see maitsema. Seetõttu oli õde ka natuke üllatunud, kui Margus jorises selle peale. Samas kõrvalmõjud on sellel täpselt samuti, nagu teistel vaktsiinidel.

Rotaviiruse vaktsiini kõrvalmõjudeks võivad olla palavik, lööve, kõhulahtisus, gaaside teke jne. Nii palju kui Internetist uurinud, siis vähemalt üks nendest ilmneb peaaegu kõigil. Nii ka meil. Teisipäeval sai Margus oma "maiuse" kätte ja iga päevaga läheb kõhu olukord hullemaks. Laps ise on pool päeva vähemalt rõõmus ja roosa, aga õhtune gaasitrall ja 24/7 mähkmevahetus on küll natuke liiast juba.

Ma loodan, et nädalaga saame selle saaga lõpetatuks pidada, aga 3. novembril lähme uuesti arstile ja saame uue doosi. Loodan, et siis sama lugu uuesti pihta ei hakka, sest me tahaksime juba ujumas käima hakata. Ostsime isegi juba mähkmed valmis selleks ja nüüd ei saagi minna. Mareli oli küll päris kurb, et nüüd seepärast lükkub ujumas käimine jälle edasi. Siiani ootas ta, et Margus piisavalt suureks saaks, et ma temaga avalikku ujulasse tahaks minna.

Eelnevatel lastel mul rotaviiruse vaktsiini pole tehtud. Ma pole 100% kindel, kas nad ka seda põdesid, aga vähemalt korra on nagu korralikus oksendamise-kõhulahtisuse viiruses ja nagu ma aru sain, peaks see vaktsiin aitama leevendada ka neid juhtumeid. Ühesõnaga ma loodan, et lõpuks on vaktsiinist ikka rohkem kasu, kui kahju :)


Comments