Septembrikuu kokkuvõte (257/365)

Kuigi ma teen iga nädal kokkuvõtteid, kuidas meie kõndimisvõistlus on läinud, mõtlesin teile siia ka kuu kokkuvõtte teha. Rohkem siis enda vaatenurgast. Ja võib olla mitte niivõrd ainult trenni (või selle puudumise) seisukohast, vaid üldisemalt tervislikkuse koha pealt.

Alustame siis trenni poole pealt. Kõndimisega on mul kõik väga hästi. Kuna praegu Margus eelistab magada õues ja toas magama paneku peale ainult protesteerib, siis kilomeetrite täis saamisega probleeme pole. Loodan, et ilm ka minu kõndimist pooldab ja väga rõvedaid külma ja jäise tuulega mind veel kimbutama ei tule.

Endomondo saatis mulle eelmise kuu kokkuvõttena sellised numbrid, nagu all pildil näha on.
Kuigi mul kogu aeg ei ole endomondo tööl, kui ma ennast liigutan, siis enamasti üritan ikka seda kasutada. Võib öelda, et kui kõnd on pikem kui 3km, siis kindlasti on mul ka endomondo app tööle pandud. Seega saab selle programmi järgi suhteliselt täpselt vaadata, kas olen olnud aktiivne või mitte.Söömise koha pealt olen ma veidi lohet mänginud. Ütleme nii, et põhi toidukorrad on kõik viisakad ja portsud isegi olen saanud normaalsesse suurusesse. Aga minu patustamise aeg on ikka see õhtune aeg. Enamasti on see selline aeg, kus Margus ka veidi virilam on, vahel teevad suuremad pätti ja siis peab neid korrale kutsuma jne. Ühesõnaga närv kipub vähe krussi tõmbuma. Ja minu jaoks on see magus nii hea lohutus (jah, ma tean, et söögist lohutust otsida ei ole üldse hea). Üritan ennast selle koha pealt parandada.

Teine viga, mis kipub vahel söömisesse sisse tulema, on see, et lõuna jääb vahele. Kui suuremad kodust ära, siis üritan päeva jooksul võimalikult palju tehtud saada. See tähendab, et peale hommikusööki on enamasti kuni 15.45-ni non-stop ringi uhamine. Ja puhke hetkedeks on need momendid, kus Margus sööb või 10-15 minutit enne ta uut und, kus ta pole enam nõus niisama voodi peal kuulama mu juttu või laulu. Selles suhtes üritan ka end parandada.

Aga hoolimata väikestest patustamistest ja mitte kõige paremast toiduaegadest kinni pidamisest, on kaal langevas suunas liikumas. Võiks muidugi veidi kiiremini liikuda. Oleks ju tahtnud selle sünnituseelse kaalu juba kätte saada, aga ilmselt paari nädalaga jõuame sinna maale ka lõpuks.

Teistpidi võttes ehk ongi hea, et kaal väga suure hurraaga ei lange. Ehk pole siis kadu vähemalt vee ja lihaste arvelt ja ei mõjuta mu söömise piiramine niivõrd piimakogust. Ja võib olla ei tule kõik nii kiiresti realt maha kukkumise korral tagasi ka (mitte, et see mul plaanis oleks).

Ahjaa, üks asi aitaks veel kaalust kiiremini alla saada. See, kui sünnipäevi vähem oleks. Suure pere puhul on kogu aeg kellelgi sünnipäev või mõni muu tähtpäev. No ja kuidas ma siis saan jätta kooki proovimata :D

Üldjoontes olen septembriga päris rahul. Ilmselgelt minust ainult mingi rohelise sööjat ei saa. Seega ei hakka ka üldse seda taga ajama. Samas magusast võiks näppe küll veidi enam tagasi hoida. Ei tea, ehk on see imetamise süü (hea ju millegi taha pugeda, eks:D), et selline magusavajadus on. Ühesõnaga selle koha pealt peab veidi tööd veel tegema.

Trenni koha pealt võiks nüüd selle jooksmise värgi ka käima saada. Sellise külmaga ju hommikuti enam joosta ei taha ja päeval enamasti enam ei viitsi. Eks vaatab seda asja. Kuna meil nüüd spordisaal alustas ka oma hooaega, siis ehk eksin sinna vahetevahel ära. Jõusaalis võiks ju käia ja võrkpalli pole ka sada aastat mänginud. Lisaks pidi neljapäeviti üks tuttav hakkama trenni andma. Seega väljavaated trenni tegemisele on hea. Pole midagi, et elame maal. Võimalused on siiski väga mitmekülgsed trenni tegemiseks ;)

Comments

 1. Pean ütlema, et oled väga tubli. Mul sünnitusest kuu möödas juba, aga ennast liigutama pole veel hakanud :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Keha liigutamisega õnneks väga probleemi mul pole. Seda suud tuleb rohkem korrale kutsuda, kipub end liiga tihti kinni-lahti liigutama :D

   Delete
 2. Tubli oled :) aga vaata et endale liiga ei tee ja külma ei saa.
  Muide, kas rahvatantsus käid ka juba või teed sellest pausi, kuulsin,et kabala omad otsivad uusi liikmeid :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Teen pausi, sest neil oli vaja liikmeid jõgevamaa tantsupeoks. See eeldab aga kolmepäevast kodust ära olekut. See minu puhul oleks natuke liiast. Eriti, kuna plaanis ikka tantsupeo ajal veel rinda anda lapsele :)

   Delete

Post a Comment