Trenn maaelu moodi (260/365)

Eile oli nii mõnus ilm. Läksime lõuna ajal välja ja olime seal praktiliselt pimedani välja (väikse söömis/söötmispausiga). Samas kõndima ei jõudnud ei mina, Marek ega Mareli. Lihtsalt ilm oli liiga hea, et raisata seda kõndimise peale. Jah, eilses olus oleks kõndima minek olnud aja raiskamine, sest trenni tegemiseks oli võimalusi teisigi ja neid me ka kasutasime.

Kuna meil on hästi auklik tee, siis oleme kogu aeg hoogu võtnud, et tellida veidi kattematerjali teele. Meie õnneks enamvähem kukkus meile sülle päris suur koorem kruusa ja üks kohalik ettevõtja tõi selle meile ise ilusti õue peale ära ka. Meie mureks on vaid see tee peale saada. Mõne asjaga kohe veab ja tasub vaid mõelda, et kui saaks ja juba saabki :)

Aga kuna meil ühtki masinat pole, mis aitaks kruusa tassida, siis hakkasime aga käsitsi seda tööd tegema. Kruus labidaga kärru, sealt augu juurde. Käru tühjaks ja rehaga siledamaks. Ja nii kordus see oi-oi kui mitu korda. Käru täis aitasid loopida nii Marek kui Mareli. Käru tühjendamas käisin ikka mina ise. See oli ikka päris raske.


Sel ajal, kui embkumb lastest käru täis loopis, viskasin mina suuremaid kive parkla alale. Mööda minnes saame nüüd väikse parkla ka õue peale ära teha. Siis ei jää ehk enam porri autoga kinni, kui vihmane aeg sügisel/kevadel on. No vähemalt loodame selle ka valmis saada, kuigi seda täies mahus enam nii väga käsitsi ära ei tee ja kuskilt on vaja siis ikka mingi hetk üks tore kopamees koos kopaga leida, kes abistaks :)

Kuna tuult eriti polnud, tegime ka lõkke üles ja tassisime sinna õhtupoole vana puitu, mis ehitusest jälle kogunenud hunnikutesse. Ühe pisikese hunniku saime eest ära, teine suurem ootab veel järgmist head ilma. Mareli leidis puude hunnikust ühe tüki, mis meenutas algselt püssi, siis juba kitarri. Järgmisel momendil oli see golfikepp ja siis kirves. Ühesõnaga üks hetk läks lastel mänguks asi kätte ära ja nad tegid jooksvalt tööpäevale lõpu.

Margus tundis ka, et tööpäev on läbi ja ärkas ka oma kolmandast ülipikast unest üles ja meie kadusime tuppa söötma ja teistele süüa tegema.

PS! Priit meiega koos tööd ei teinud. Tema tegi teist tööd ehk ehitas tuulekaste ja pani natuke voodrilauda. Nüüd on vaja veel üks sein tervenisti ja üks külg pooleldi panna. Siis on voodrilauaga ka ring peal :) 


Comments